Dioptrické brýle pro šikovného Péťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Tereza  Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Péťa je osmiletý chlapec, který vyrůstá se svou babičkou. Nedávno nastoupil do první třídy. Jedná se o dítě se speciálními potřebami, má diagnostikovanou silnou hyperaktivitu a ve škole je mu celý den k dispozici asistentka pedagoga. Babička s ním navíc pravidelně dojíždí k lékařům a jiným odborníkům, s jejichž pomocí se snaží jeho stav zlepšit. Péťu to ve škole velmi baví a má hezké výsledky. Bohužel velmi špatně vidí a potřeboval by nutně nové dioptrické brýle, které si jeho babička nemůže dovolit mu pořídit. Proto se obrátila se žádostí na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,330 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh svého vnuka Péti

Péťa je milý a šikovný osmiletý chlapec, rád a dobře počítá a miluje zvířata. Právě nastoupil do první třídy, kde ho to moc baví a odkud nosí krásné známky. Mám ho svěřeného do péče, protože se o něj jeho rodiče nejsou schopni dlouhodobě postarat. Vnuk je pro mě vším a snažím se mu dopřát hezké a naplněné dětství.

Bohužel je Péťa silně hyperaktivní a potřebuje celodenní péči. Dojíždím s ním k několika odborníkům a ve škole má asistentku. Já sama se mu snažím maximálně věnovat. Mám ale nízké příjmy a začátek školního roku byl spojený s velkými výdaji, tudíž si nemohu dovolit pořídit Péťovi nové dioptrické brýle, které jsou pro něj v běžném životě a ve škole naprostou nutností.

Obracím se tedy s prosbou na Patrona dětí. Za jakýkoliv příspěvek na brýle pro Péťu budu velice vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě