Dioptrické brýle pro šikovnou Aničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

brýle, dar zajišťuje INTEROPTIC

Obrázek daru
Mgr. Jana  Supiková
Patron příběhu

Mgr. Jana Supiková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Aničku znám z činnosti sociálně právní ochrany dětí. Její rodina se dlouhodobě potýká s finanční tísní. Anička má problémy se zrakem, paní učitelka ji už kvůli tomu posadila do první lavice, ale když si nepořídí brýle, budou se její potíže se zrakem dále zhoršovat. Rodiče ale nemají finanční prostředky, aby jí je pořídili. Z tohoto důvodu se nyní obracíme na Patrona dětí se žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,927 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Aničky, která nutně potřebuje dioptrické brýle

Aničce je deset let a bydlí se svými třemi sourozenci a rodiči v rodinném domku. Je to všestranně nadaná a šikovná holčička, zpívá ve školním sboru, má ráda přírodu, moc ráda chodí do školy a nosí dobré známky. Její rodina se ale bohužel potýká s dlouhodobými finančními problémy.

Aniččini rodiče mají vysoké dluhy, ale bohužel nedosahují takových příjmů, aby byla rodině schválena insolvence. Její tatínek je v invalidním důchodu třetího stupně, maminka pracuje na zkrácený úvazek jako uklízečka. Po zaplacení splátek jim nezbývají téměř žádné peníze na běžný chod domácnosti, natož na mimořádné výdaje. Anička by přitom nutně potřebovala nové brýle.

Krátkozrakost Aničce komplikuje život, především ten školní. Paní učitelka ji přesadila do první lavice, ale bez brýlí se bude Aničce dál zhoršovat zrak i prospěch. Rodiče bohužel nemají peníze na to, aby Aničce brýle pořídili. Rozhodli se proto podat žádost o pomoc Patronovi dětí a doufají v jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě