Dioptrické brýle pro umělkyni Katku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na dioptrické brýle, dar zajišťuje Oční optika - poliklinika Místek

Obrázek daru
Bc. Leona  Sárköziová
Patron příběhu

Bc. Leona Sárköziová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Docházím do Katčiny rodiny jako sociální pracovnice a pomáhám její mamince řešit jejich tíživou sociální situaci. Katka je šikovná slečna, která se dobře učí a je umělecky založená. Potřebovala by dioptrické brýle, aby ve škole viděla na tabuli, ale jelikož je její maminka na rodičovské dovolené a její příjem stačí pouze na pokrytí základních potřeb rodiny, není z čeho jí brýle zaplatit. Prosíme proto o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,790 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh mladé umělkyně Katky, jejíž rodina se ocitla v těžké situaci

Třináctiletá Katka by se jednou ráda stala bytovou návrhářkou. Je vášnivá malířka a čtenářka, baví ji divadlo a herectví. Donedávna žila v rodinném domku na vesnici se svými rodiči, později do rodiny přibyli i dva mladší sourozenci, na které nedá dopustit. Rodina nebyla nijak zámožná, ale bylo dost peněz na to, aby Katka měla spoustu hraček, knížek a nemusela si dělat o nic starost. Bohužel to ale nemělo dlouhého trvání.

Rodina se kvůli podnikání Katčina tatínka dostala do finančních problémů, postupně přišli o bydlení, auto, většinu vybavení a nakonec odešel od rodiny i tatínek. Maminka na všechno zůstala sama. Rodině se nedávno podařilo získat schválení oddlužení, ale přesto je čeká ještě pár perných let, než bude všechno zas v pořádku. Katčina maminka je na rodičovské dovolené a má sotva dost peněz na to, aby pokryla sobě a svým dětem běžné potřeby, natož nějaké mimořádné výdaje, například dioptrické brýle pro Katku.

Katce se zrak natolik zhoršil, že ve škole nevidí na tabuli a dost ji z toho bolí oči. Pokud nebude nosit brýle, bude se její zrak zhoršovat i nadále. Třebaže jsou dioptrické brýle takovou nutností, v rodině peníze na ně nezbývají. Katčina maminka proto žádá o pomoc Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek na brýle pro svou mladou umělkyni upřímně děkuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě