Dioptrické brýle pro výřečnou Terezku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle, dar zajišťuje FOKUS Optik a.s.

Obrázek daru
Nicola Kordačová
Patron příběhu

Nicola Kordačová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Terezka je šikovná, výřečná holčička, ale bohužel je neustále nemocná a není týden, ve kterém by neproběhla návštěva praktického lékaře. Navíc má oční vadu a bez brýlí je téměř slepá. Terezčina maminka si bohužel nemůže dovolit zaplatit jí nové dioptrické brýle, které tolik potřebuje. Je mi Terezky moc líto a ráda bych pomohla, ale sama mám tři děti a vím, jak moc jsou tyto věci nákladné. Žádám tedy Patrona dětí o pomoc, protože vím, že není nic krásnějšího na světě, než šťastné dítě.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,895 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malé Terezky, která se narodila s oční vadou

Tříletá Terezka je na svůj věk velmi výřečná. Mluví opravdu krásně a o všem, co ji napadne. Má ráda svou maminku, babičku a sestřičku, ráda jezdí na koloběžce a miluje svého plyšového pejska, kterého má od narození. Bohužel bývá často nemocná a navíc se narodila s oční vadou. Na každém oku má sedm dioptrií, jedno oko jí ujíždí do strany a bez silných brýlí nevidí ani na krok.

Terezka má křehké zdraví, za půl roku měla desetkrát angínu a čeká na odstranění nosní mandle. Kvůli častým zdravotním problémům musela přestat chodit do školky, což ji moc mrzí. Do toho všeho potřebuje nové dioptrické brýle.

Terezčina maminka je samoživitelka a krom Terezky vychovává ještě starší dceru Káťu. Šetří každou korunu, ale speciální brýle jsou velmi drahé a rodina nemá peněz nazbyt. Protože se Terezka bez brýlí neobjede, rozhodla se její maminka požádat o pomoc Patrona dětí a za jakoukoliv pomoc upřímně děkuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě