Dlouhánovi Radimkovi na mechanický invalidní vozík

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

polohovatelný mechanický dětský vozík Cougar; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Dagmar  Škvárová
Patron příběhu

Mgr. Dagmar Škvárová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S rodinou Radimka se znám skoro 9 let. Jsme přátelé a trávíme společně volné chvíle, kdy chodíme třeba na procházky. V létě také jezdíme na chalupu na čerstvý vzduch. Naše plány se však vždy řídí podle aktuálního stavu Rádi. Ráďa má od narození dětskou mozkovou obrnu a epilepsii. Nikdy nebyl a nebude schopen se o sebe postarat, takže je závislý na péči svých obětavých rodičů. Nemluví, nemůže chodit ani se sám neotočí, nenají se. Hračky jsou mu vkládány do levé ruky, pravou stranu těla vůbec nevnímá. Nezavírá pusu, tudíž neustále slintá, a má špatné polykací reflexy - jídlo neumí pokousat a správně spolknout. Rodina by nyní potřebovala pomoci s úhradou nového invalidního vozíku. Ráďa rychle vyrostl, takže jeho stávající vozík už pro něj není vhodný. Protože ale pořízení nového vozíku stojí obrovské peníze, rozhodli se rodiče společně se mnou požádat o pomoc Patrona dětí. Pojďme jim společně pomoci. Zaslouží si to!

Společně jsme vybrali
celou částku 60,049 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh postiženého Radimka, který už odrostl svému invalidnímu vozíku

Příběh mého dvanáctiletého syna Radimka začíná podobně jako mnoho jiných. Narodil se jako krásný a zdravý kluk, který nám do života vnesl spoustu radosti. Půl roku po jeho příchodu na svět se ale naše radost změnila ve strach a obavy z toho, co nám přinese budoucnost. V té době totiž Radimek podstoupil CT vyšetření, které odhalilo rozsáhlé poškození mozku se spoustou cyst, které dodnes brání vývoji jeho mozku. Operace, která by vedla k jejich odstranění, bohužel nepřipadá v úvahu.

Dnes Radimek v důsledku poškození mozku trpí dětskou mozkovou obrnou s postižením pravé strany těla a epilepsií. Epileptické záchvaty ho přepadají každý den ráno, hned po probuzení, a to i přesto, že třikrát denně užívá čtyřkombinaci různých léků. A protože nám navíc rychle vyrostl, přidala se ještě skolióza páteře.

Radimek je jako velké miminko – sám se nenají ani nenapije, nesedí, nechodí, nemluví a nosí plenky. Nic nedokáže udělat sám, vše za něj musíme dělat my. Každý den s ním však jezdíme na rehabilitace, kde dostává pořádně do těla. A ani doma si příliš neodpočine, protože i tam s ním intenzivně cvičíme. Jednou za rok ho také bereme do lázní.

Pro nás rodiče není péče o postižené dítě vůbec snadná a někdy si nejsme jistí, jak dlouho to ještě budeme zvládat. Pak se ale podíváme na Radimka, našeho vysmátého raráška, a víme, že tady pro něj vždycky budeme. Radimek miluje hudbu, dokonce i dechovku, a rád poslouchá i sleduje pohádky. Nejraději si hraje s velkými nafukovacími míči a zvukovými hračkami. Miluje také pejsky, takže vždy, když kolem nějakého projdeme, ihned pookřeje, začne výskat a samou radostí bouchat do vozíku. K tomu, aby byl šťastný, toho zkrátka moc nepotřebuje.

Největším štěstím pro nás všechny by teď však byl nový invalidní vozík, bez kterého se zanedlouho neobejdeme. Radimek nám totiž za poslední rok vyrostl o 15 cm a roste dál. Ve svých dvanácti letech měří už 180 centimetrů. Možná si řekl, že chce letos dohnat svého staršího brášku basketbalistu, který měří dva metry. Bohužel, Radimkův rychlý růst pro nás znamená, že náš stávající vozík přestává odpovídat jeho potřebám. Letos jsme proto nuceni vymyslet způsob, jak získat dostatek peněz na mechanický vozík Cougar, který má tvarovaná záda i sedátko, takže umožňuje jeho zádům se skoliózou správný sed. Radimek si ho už vyzkoušel a je pro něj perfektní.

Zažádali jsme o příspěvek pojišťovnu, která nám část peněz přislíbila, což je skvělé. Stále nám však chybí 60 049 korun, které musíme uhradit ze svého. Takový doplatek je ale pro nás příliš velký a bohužel není v našich možnostech dát takovou sumu dohromady. Proto moc prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě