Dny plné táborových her pro Honzíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní dětský tábor Častoboř

Obrázek daru
Simona Matějková
Patron příběhu

Simona Matějková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Honzík je syn mé kamarádky, se kterou se známe více než 10 let. Pojí nás přátelství mezi námi i našimi dětmi. Nemají to lehké a tak bych byla ráda, kdybychom mohli jejich neúplné rodince alespoň nějak pomoci. Pár dní o prázdninách mezi dětmi a v přírodě by pro Honzíka znamenalo opustit každodenní starosti a na chvíli zase být bezstarostným dítětem.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Honzík je velmi citlivý chlapec. Dokáže se ale, stejně jako každý normální desetiletý kluk, proměnit v pořádného rošťáka. V těchto dnech s kamarádem přemýšlí, jaká dobrodružství zažijí na letním dětském táboře a co všechno tam na ně čeká. V tuto chvíli však hrozí, že Honzík na žádný tábor nepojede.

Honzík žije se mnou, se svojí sestřičkou a babičkou, o kterou se také starám. Od doby, co jsem před sedmi lety odešla od Honzíkova otce, žijeme ve skromných podmínkách. Honzíkův otec dlouho neplatil výživné, v posledním roce je mu ale konečně exekučně strháváno z platu. Přesto mnoho peněz v našem rodinném rozpočtu nezbývá.

Není to pro nás úplně jednoduchá situace. Všichni si uvědomujeme, že peněz je málo. Honzíka samozřejmě trápí, že v podstatě nemá otce, že si spoustu věcí nemůžeme dovolit. Tyto starosti se bohužel odrážejí i na jeho výsledcích ve škole. Moc mě to mrzí a uvědomuji si, jak je pro děti důležité, aby trávily nějaký čas daleko od všech starostí a bolestí.

Honzíkovým únikem z každodenní smutné reality by byl dětský tábor Častoboř. Na tomto táboře již v minulosti byl, našel si tam spoustu kamarádů a domů se vracel jako veselé a šťastné dítě. Celé dny potom vyprávěl o všem, co zažil. A já bych si přála zase vidět onu jiskru v jeho očích a úsměv na jeho tváři. Proto prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě