Domče na pracovní sešity a obědy ve školní jídelně

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně na 4 měsíce, poplatek do školního fondu a pracovní sešity

Obrázek daru
Tereza  Kočová
Patron příběhu

Tereza Kočová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Pracuji v organizaci Romodrom o.p.s. jako pracovnice v sociálních službách a Domčina maminka je naší klientkou. Znám dobře její životní příběh a vím, že si s dětmi prošly těžkým obdobím. Momentálně rodina bydlí v lepších podmínkách, děti chodí do nové školy. Kvůli špatné finanční situaci si ale maminka nemůže dovolit koupit Domče školní potřeby, které v nové škole potřebuje, ani jí zaplatit obědy. Pojďme rodině společně pomoci. Zaslouží si to.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své šikovné dcerky

Dvanáctiletá Domča je naše pilná hospodyňka. Baví ji pečení a ráda by se jednou živila jako cukrářka. Pořád říká, že jednou bude péct ty nejlepší dorty na světě. Její dvojče Sebík jí na to vždy odpoví, že on je bude moc rád jíst.

Kromě dvojčat vychovávám ještě další dvě děti. Jejich otec s námi nežije a alimenty platí jen v takové míře, aby čas od času ukázal, že má snahu. Dříve jsem s dětmi bydlela v domku napadeném plísní. Den za dnem se doslova rozpadal, majitel se ale neměl k žádným opravám. Díky pomoci, které se nám dostalo v organizaci Romodrom o.p.s., se nám naštěstí podařilo najít si nové bydlení, kde se nám moc líbí.

Ruku v ruce se stěhováním šla i změna školy. Dětem se naštěstí v nové škole moc líbí a mají tam spoustu kamarádů. V třídě mojí Domči ale k výuce používají jiné pracovní sešity než v předchozí škole, a ty je potřeba pořídit. Finančně jsem zvládla stěhování, na koupi nových pracovních sešitů, ale také na placení obědů a příspěvku do školního fondu mi už bohužel peníze nezbyly. A tak vás moc prosím o pomoc.

Před rokem a půl jsem vážně onemocněla a trvalé následky si ponesu po zbytek života. Mé pracovní možnosti jsou tak dost omezené, aktuálně jsem bohužel na úřadu práce. A protože se nemám na koho jiného obrátit, zkouším své štěstí u Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě