Domčovi na psací stůl a židli

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Věra Musilová
Patron příběhu

Věra Musilová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Domča je super kluk, který si rád povídá, a žije s maminkou a dvěma bratry. Maminka je nyní na mateřské dovolené s nejmladším synkem Aleškem a pobírá dávky státní sociální podpory. Chlapci mají svůj dětský pokoj, maminka ale nemá peníze na jeho vybavení potřebným nábytkem. Domča ze všeho nejvíc potřebuje psací stůl, u kterého by si v klidu mohl dělat úkoly a malovat. Jeho maminka šetří každou korunu, každý měsíc spolu procházíme rodinný rozpočet a počítáme, kolik peněz rodině zůstane po úhradě nákladů na bydlení, na psací stůl ale v žádné případě nenašetří. Proto se společně obracíme na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,992 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Domči, který vyrůstá s maminkou samoživitelkou a dvěma mladšími sourozenci

Osmiletý Domča je zvídavý kluk a moc rád maluje. V letošním školním roce nastoupil do 1. třídy, s učením však trošku bojuje. Má totiž potíže s krátkodobou pamětí a trápí ho jemná motorika, proto mu příprava do školy i vypracovávání domácích úkolů trvá déle. Z části se na tom možná podílí také to, že se učí v kuchyni u stolu, kde kolem něj neustále pobíhají jeho mladší sourozenci.

Domča by si do dětského pokoje moc přál psací stůl a židli. Díky tomu by se v pokoji mohl s maminkou zavřít a v klidu a bez rušení se učit. Maminka, která se o své děti stará sama, ale na pořízení stolu ani židle nemá peníze. V současné době je totiž na mateřské dovolené s nejmladším synkem a kromě sociálních dávek nemá jiné příjmy. Pojďme proto Domčovi pomoci my.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě