Domčovi na školního asistenta

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní asistent na tři měsíce

Obrázek daru
Jana  Daňková
Patron příběhu

Jana Daňková

učitelka

Komentář patrona

Dominiček je tichý, plachý chlapec, který potřebuje při vyučování asistenci dalšího pedagoga. Učím chlapce už tři roky a tak vidím, jak moc mu tato pomoc svědčí. S asistencí je soustředěnější a sebevědomější. Práce mu jde lépe od ruky. Pečlivěji plní zadané úkoly a tím si rychleji osvojuje nové učivo. Asistent pedagoga mu v klidu dovysvětlí vše, čemu hned neporozuměl. Navede jej k řešení i napoví, které správné pomůcky má v danou chvíli má používat. Každé dítě potřebuje zažít úspěch. Vidět, že mu se mu něco povedlo, že jeho námaha má smysl. Tohle všechno Domča s asistentem prožívá. Bez ní je jeho cesta za vzděláním mnohem utrápenější a méně efektivní. Proto se teď velmi přimlouvám o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Dominika

Dominik je usměvavý kluk a velký bojovník. Narodil se s komplikovanou vadou nožičky, měl ji vytočenou dovnitř. Domů jsme z porodnice odcházeli se sádrou. Další dva roky jej čekalo neustálé přesádrovávání, operace, rehabilitace. Nikdy nebude úplně dobře chodit, ale doma jsme šťastní, že vůbec chodí! Aby toho nebylo málo, byla mu jako malému operována i hlavička.
Trpí takzvanou noční epilepsii. V některých situacích je velmi úzkostný, ale většinu času má dobrou náladu. Vybrali jsme pro něj základní speciální školu, kde je ve třídě jen šest dětí. Každé má nějaké své obtíže. Páťa se tak mezi spolužáky necítí nijak divně a zvláštně. Ve škole se mu velmi líbí. Nadšeně sleduji, jaké dělá pokroky. Na spolužáky i paní učitelku se vždycky těšil. Teď se ale nad jeho školním štěstím trochu smráká. Dle nějaké novely už škola nedostane na jeho asistenci peníze. Přitom právě díky ní udělal velké pokroky a učení ho bavilo. Bohužel naše rodina není v situaci, kdy by Dominikovi mohla asistenta pedagoga platit soukromě. Budeme vděčni za jakoukoliv pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě