Dominikovi na 14 dní plných dobrodružství

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor Kaliště

Obrázek daru
Mgr. Jeanne  Radosová
Patron příběhu

Mgr. Jeanne Radosová

terénní sociální pracovnice - Oblastní charita Havlíčkův Brod

Komentář patrona

S chlapcem se znám jako sociální pracovník docházející do rodiny. Jsem člověk, který s ním tráví čas a tak trochu ovlivňuje jeho svět. Tento desetiletý chlapec má 3 mladší sestry, z nichž ne všechny jsou zcela zdravé. Jeho maminka se velmi snaží, ale docela často musí Dominikova přání ustoupit potřebám mladších sourozenců a rytmu rodiny s malými dětmi. Rodina je spořádaná, žijí opravdu velmi skromně. Maminka je na děti sama, ale drží správný režim a je plně orientovaná na potřeby dětí. Celá rodina si dříve prošla velmi traumatickým obdobím a i dnes jim tyto okolnosti hodně zasahují do života – proto také rodinu provázím. S minulostí už se bohužel nic udělat nedá, ale snad by se dalo vnést do Dominikova života více radosti. Díky táboru by měl možnost naučit se prosadit v kolektivu, užil by si přírodu, poznal nové kamarády, zažil spoustu dobrodružství – a to mu nikdy nikdo nevezme. V neposlední řadě by načerpal novou energii, která mu třeba pomůže lépe zvládat situaci doma.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby dostal Dominik šanci prožít svůj sen

Desetiletý Dominik chodí do 4. třídy. Je to citlivý a hodný kluk, i když občas trošku hubatý. Nedávno ve škole viděl inzerát na letní tábor, pro který se hodně nadchnul. Probudila se v něm naděje na to, že by tento tábor mohl zažít. Dominikova maminka se ale sama stará o 4 děti a není v jejích finančních možnostech mu tábor zaplatit. Otec o Dominika nejeví žádný zájem. Dítě si nepřál a za celou dobu se se svým synem viděl dvakrát.

Často jsem od Dominika slyšela, jak mluví o různých kroužcích a táborech, na které by rád jel, ale které si rodina nemůže dovolit. Vždycky je z toho hodně smutný, nakonec si však uvědomí realitu, v jaké se svojí rodinou žije, a snaží se mamince pomoci s péčí o své sourozence. Protože je pořád s maminkou a svými sestrami, je na ně hodně vázaný a prospělo by mu trávit více času s kluky.

Maminka si je vědoma toho, jak moc to Dominika trápí, a tak nás napadlo, že bychom zkusily požádat o pomoc Patrona dětí. S radostí jsem se stala patronkou Dominikova příběhu, protože si stejně jako jeho maminka přeji, aby se mu konečně splnilo jeho velké přání. A aby mohl být někde sám sebou a nemusel se stylizovat do role toho velkého a rozumného staršího bratra. Díky táboru by na chvilku zase mohl být dítětem. Pomozme mu společně a dejme mu šanci zažít největší dobrodružství jeho dosavadního života.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě