společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Dominikovi na 14 dní plných dobrodružství

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor Kaliště

Obrázek daru
Mgr. Jeanne  Radosová
Patron příběhu

Mgr. Jeanne Radosová

terénní sociální pracovnice - Oblastní charita Havlíčkův Brod

Komentář patrona

S chlapcem se znám jako sociální pracovník docházející do rodiny. Jsem člověk, který s ním tráví čas a tak trochu ovlivňuje jeho svět. Tento desetiletý chlapec má 3 mladší sestry, z nichž ne všechny jsou zcela zdravé. Jeho maminka se velmi snaží, ale docela často musí Dominikova přání ustoupit potřebám mladších sourozenců a rytmu rodiny s malými dětmi. Rodina je spořádaná, žijí opravdu velmi skromně. Maminka je na děti sama, ale drží správný režim a je plně orientovaná na potřeby dětí. Celá rodina si dříve prošla velmi traumatickým obdobím a i dnes jim tyto okolnosti hodně zasahují do života – proto také rodinu provázím. S minulostí už se bohužel nic udělat nedá, ale snad by se dalo vnést do Dominikova života více radosti. Díky táboru by měl možnost naučit se prosadit v kolektivu, užil by si přírodu, poznal nové kamarády, zažil spoustu dobrodružství – a to mu nikdy nikdo nevezme. V neposlední řadě by načerpal novou energii, která mu třeba pomůže lépe zvládat situaci doma.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby dostal Dominik šanci prožít svůj sen

Desetiletý Dominik chodí do 4. třídy. Je to citlivý a hodný kluk, i když občas trošku hubatý. Nedávno ve škole viděl inzerát na letní tábor, pro který se hodně nadchnul. Probudila se v něm naděje na to, že by tento tábor mohl zažít. Dominikova maminka se ale sama stará o 4 děti a není v jejích finančních možnostech mu tábor zaplatit. Otec o Dominika nejeví žádný zájem. Dítě si nepřál a za celou dobu se se svým synem viděl dvakrát.

Často jsem od Dominika slyšela, jak mluví o různých kroužcích a táborech, na které by rád jel, ale které si rodina nemůže dovolit. Vždycky je z toho hodně smutný, nakonec si však uvědomí realitu, v jaké se svojí rodinou žije, a snaží se mamince pomoci s péčí o své sourozence. Protože je pořád s maminkou a svými sestrami, je na ně hodně vázaný a prospělo by mu trávit více času s kluky.

Maminka si je vědoma toho, jak moc to Dominika trápí, a tak nás napadlo, že bychom zkusily požádat o pomoc Patrona dětí. S radostí jsem se stala patronkou Dominikova příběhu, protože si stejně jako jeho maminka přeji, aby se mu konečně splnilo jeho velké přání. A aby mohl být někde sám sebou a nemusel se stylizovat do role toho velkého a rozumného staršího bratra. Díky táboru by na chvilku zase mohl být dítětem. Pomozme mu společně a dejme mu šanci zažít největší dobrodružství jeho dosavadního života.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě