Dominikovi na nářadí spojené se studiem

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nářadí potřebné ke studiu na učilišti – obor zedník

Obrázek daru
Mgr. Hana Balcarová
Patron příběhu

Mgr. Hana Balcarová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Dominik vyrůstá v pěstounské péči u své babičky a já jsem jejich doprovázející pracovník. Babička pěstounka má velké zdravotní potíže, které jí neumožňují chodit od práce, dědeček je na tom podobně, ale snaží se chodit na brigády. Prarodiče také pomáhají v pronajatém domečku, kde žijí, partnerce svého syna s výchovou jejích malých dětí. Syn je bohužel ve výkonu trestu odnětí svobody. Rodina stěží zvládá platit základní výlohy (nájem, energie, strava), šetří, kde mohou, a nechtějí prohlubovat své dluhy. Dominik zanedlouho nastoupí na obor zedník, kde si začne osvojovat řemeslo, které ho jednou bude živit. Rád by se také co nejdříve osamostatnil a pomohl mamince a svým sourozencům, se kterými momentálně nemůže být. Ke studiu však bude potřebovat spoustu nářadí, na které nemá babička dostatek peněz. A tak prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,398 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh svého vnuka, kterého má v pěstounské péči

Šestnáctiletý Dominik vyrůstal v sociálně slabé rodině se 4 sourozenci. Jeho maminka měla partnera, který holdoval alkoholu, soužití s ním tak bylo velmi náročné. Rodina se několikrát stěhovala, Dominik proto často měnil školy. Maminčin partner nakonec odešel, maminka ale péči o děti sama nezvládala. A tak jsme si tehdy desetiletého Dominika vzali do pěstounské péče.

Dominik zanedlouho nastoupí do 1. ročníku učiliště, obor zedník. Věříme, že ho to bude bavit. Nedávno jsme však obdrželi seznam nářadí, které bude ke studiu potřebovat. Neobejde se bez vodováhy, zednické lžíce a štětců, potřebovat bude také zednické kladivo, paličku a spoustu dalších věcí. My si teď ale takový výdaj nemůžeme dovolit. Když poplatíme všechno nezbytné, už nám nezůstanou téměř žádné peníze. S manželem máme totiž oba zdravotní obtíže, které nám znemožňují pracovat. Pokud se ale manžel cítí lépe, jde si přivydělat na brigádu.

Protože chceme, aby mel Dominik ve škole vše, co potřebuje, a necítil se vyčleněný z kolektivu, rozhodli jsme se požádat o pomoc vás. Sami mu vše potřebné nakoupit nezvládneme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě