Dominikovi na obědy ve školní jídelně

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy do konce školního roku

Obrázek daru
Ester  Svozilová
Patron příběhu

Ester Svozilová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Dominikem a jeho maminkou se známe už asi 30 let. Bývali jsme sousedy. Dominik bydlí s maminkou v azylovém domě, což není zrovna ideální. Maminka v současné době bohužel nemá dostatek peněz na to, aby svému synovi uhradila obědy v internátní škole, proto jsme se společně obrátily na Patrona dětí. Pojďme jim pomoci a dejme Dominikovi šanci chodit na obědy s ostatními dětmi.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,078 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Dominik by rád chodil na obědy se svými spolužáky

Jedenáctiletý Dominik je milý kluk, který rád pomáhá ostatním dětem. Je přátelský a mezi kamarády je mu dobře. Má diagnostikovanou ADHD s poruchou chování a lehkou mentální retardaci, ve speciální internátní škole, kterou navštěvuje, to ale vůbec nevadí. Mají ho tam rádi přesně takového, jaký je. Dominik si moc přeje chodit se svými spolužáky na oběd, to ale zatím z finančních důvodů nejde.

Dominik bydlí s maminkou v azylovém domě. Dříve bydleli u maminčiny kamarádky, ta ale neměla Dominika ráda. Finančně to pro maminku není snadné. Na pomoc Dominikova tatínka se spoléhat nemůže – je po dvou mrtvicích – a strýc, který mamince finančně vypomáhal, nedávno zemřel. S jeho smrtí se Dominik zatím nevyrovnal, stále mu chybí. Maminka zvládne poplatit nejnutnější výdaje včetně úhrady ubytování na internátní škole, na obědy už jí ale peníze nezbývají. Proto bude vděčná za jakoukoli finanční pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě