společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Dominikovi na výlety se školkou

Přispívali jste na

příspěvek do spolku MŠ Hradišťko – na různé výlety a akce

Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

S rodinou Pokorných jsem se seznámila na jaře roku 2013. Od té doby jim jako nezisková společnost Daveláček v rámci možností pomáháme. Jde o rodinu žijící na hranici chudoby. Bydlí v malé vesnici poblíž Prahy v polorozpadlém, vlhkém, plísněmi zamořeném domě. Bez teplé vody, se suchým záchodem na dvoře. V rodině je matka samoživitelka, 4 děti ve věku od 5 - 14 let a jeden již dospělý syn, který si momentálně hledá práci. Další dvě dospělé dcery si žijí svými životy. Dva nejmladší chlapci jsou alergici a astmatici. Moc bych si přála, aby se tato rodina měla lépe. Momentálně pro ně intenzivně hledáme lepší bydlení. Maminka by potřebovala pomoci s financováním nezbytných školních potřeb, které potřebují její tři nejmladší děti. Proto Vás prosím o pomoc a přimlouvám se za ně.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Domčovi a jeho mamince v těžké životní situaci

Dominik je můj nemladší syn, má 5 let. Ještě je maličký, to mu ale nebrání ve vymýšlení různých lumpáren. Rád si hraje s vláčky a autíčky, moc ho také baví malování. Je šikovný a příští rok nastoupí do 1. třídy. Má šest starších sourozenců, ale dvě nejstarší sestry už s námi nebydlí.

Já pracuji jako uklízečka v mateřské škole v Davli. I když mě práce baví a jsem ráda, že ji mám, po finanční stránce se nám nevede moc dobře. Nikdy jsem od nikoho žádné peníze nežádala, teď se však nacházím v situaci, kdy nevím, jak to všechno zvládnu. Rodinu živím pouze z jednoho platu, protože bývalý manžel na děti nepřispívá ani korunu. Do práce nechodí (prý aby mi nemusel nic posílat), exekutoři na něj nemůžou. Dluh na výživném je už 180 tisíc a neustále narůstá.

Dominik chodí do mateřské školy, kde mají speciální fond na výlety a různé akce. Každý rok se do tohoto fondu přispívá částkou 1400 Kč, kterou bohužel v tuto chvíli nemám. Mám další tři děti, které chodí do školy a které musím finančně zajistit. To se mi však také vždycky nedaří. Všichni potřebují učebnice, školní potřeby, a to nepočítám další výdaje spojené se školní docházkou. Bolí mě, že nemůžu Domčovi pořídit věci a hračky, jaké mají jeho kamarádi. Vím, že dárky a hračky nejsou v životě to nejdůležitější, ale chtěla bych, aby měl na své dětství hezké vzpomínky. Ráda bych mu tak alespoň dopřála více času stráveného s jeho spolužáky na školních výletech a akcích. Nechci, aby byl jediný z celé třídy, kdo na výlety nebude moct jezdit. Moc Vám děkuji za pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Volný čas
Zbývá 18 dní
Volný čas
Zbývá 18 dní
Volný čas
Zbývá 18 dní
Kroužek plavání pro Maxíka
0 Kč
Cílová částka 2,800 Kč
Podpořit příběh