Dominikovi na výlety se školkou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek do spolku MŠ Hradišťko – na různé výlety a akce

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

S rodinou Pokorných jsem se seznámila na jaře roku 2013. Od té doby jim jako nezisková společnost Daveláček v rámci možností pomáháme. Jde o rodinu žijící na hranici chudoby. Bydlí v malé vesnici poblíž Prahy v polorozpadlém, vlhkém, plísněmi zamořeném domě. Bez teplé vody, se suchým záchodem na dvoře. V rodině je matka samoživitelka, 4 děti ve věku od 5 - 14 let a jeden již dospělý syn, který si momentálně hledá práci. Další dvě dospělé dcery si žijí svými životy. Dva nejmladší chlapci jsou alergici a astmatici. Moc bych si přála, aby se tato rodina měla lépe. Momentálně pro ně intenzivně hledáme lepší bydlení. Maminka by potřebovala pomoci s financováním nezbytných školních potřeb, které potřebují její tři nejmladší děti. Proto Vás prosím o pomoc a přimlouvám se za ně.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Domčovi a jeho mamince v těžké životní situaci

Dominik je můj nemladší syn, má 5 let. Ještě je maličký, to mu ale nebrání ve vymýšlení různých lumpáren. Rád si hraje s vláčky a autíčky, moc ho také baví malování. Je šikovný a příští rok nastoupí do 1. třídy. Má šest starších sourozenců, ale dvě nejstarší sestry už s námi nebydlí.

Já pracuji jako uklízečka v mateřské škole v Davli. I když mě práce baví a jsem ráda, že ji mám, po finanční stránce se nám nevede moc dobře. Nikdy jsem od nikoho žádné peníze nežádala, teď se však nacházím v situaci, kdy nevím, jak to všechno zvládnu. Rodinu živím pouze z jednoho platu, protože bývalý manžel na děti nepřispívá ani korunu. Do práce nechodí (prý aby mi nemusel nic posílat), exekutoři na něj nemůžou. Dluh na výživném je už 180 tisíc a neustále narůstá.

Dominik chodí do mateřské školy, kde mají speciální fond na výlety a různé akce. Každý rok se do tohoto fondu přispívá částkou 1400 Kč, kterou bohužel v tuto chvíli nemám. Mám další tři děti, které chodí do školy a které musím finančně zajistit. To se mi však také vždycky nedaří. Všichni potřebují učebnice, školní potřeby, a to nepočítám další výdaje spojené se školní docházkou. Bolí mě, že nemůžu Domčovi pořídit věci a hračky, jaké mají jeho kamarádi. Vím, že dárky a hračky nejsou v životě to nejdůležitější, ale chtěla bych, aby měl na své dětství hezké vzpomínky. Ráda bych mu tak alespoň dopřála více času stráveného s jeho spolužáky na školních výletech a akcích. Nechci, aby byl jediný z celé třídy, kdo na výlety nebude moct jezdit. Moc Vám děkuji za pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě