Doplatek na hiporehabilitaci pro Šimonka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doplatek na intenzivní hiporehabilitace na 5 dnů

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Jankulíková
Patron příběhu

Mgr. Lenka Jankulíková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Šimonek je báječný kluk, se kterým moc ráda pracuji. Je houževnatý, vytrvalý a všechno ho zajímá. Je trpělivý a nerad se vzdává. Nejvíce ho aktuálně zajímají letadla a vrtulníky. S Šimonkem a jeho maminkou spolupracuji od dubna loňského roku, kdy jsem k nim začala dojíždět jako poradkyně rané péče. Maminka péči o něj skvěle zvládá, i když to samozřejmě není vůbec jednoduché. Je to velká bojovnice. Nyní se obrátila na Patrona dětí s žádostí o pomoc s financováním hiporehabilitace. Mají s ní skvělé zkušenosti, bohužel se ale jedná o terapii, na kterou pojišťovny nepřispívají.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Šimonka, kterého zlobí vlastní tělo

Šimonek se narodil v březnu roku 2016 jako zdravý a krásný kluk. První půlrok svého života se přímo ukázkově vyvíjel, pak ale najednou začal motoricky zaostávat. Lékaři nám doporučili rehabilitace, od kterých jsme si s manželem slibovali výrazné zlepšení. Místo toho nám ale v rehabilitačním centru oznámili, že Šimonek trpí centrální hypotonií. Dětem s touto nemocí se někdy říká „hadrové panenky“, protože mají ochablé svaly na celém těle. Nejde však o potíže s pohybovým aparátem, ale o neurologickou poruchu.

Když Šimonek oslavil své 1. narozeniny, nedokázal sám sedět ani lézt. Stále jsme s ním rehabilitovali a věřili, že se to zlepší. A to se skutečně povedlo. O půl roku později začal lézt a nakonec se posadil. Naše radost byla obrovská, bohužel však trvala jen 14 dní. Pak se totiž přestal úplně hýbat a stal se z něj ležák. Začal se také třást po celém těle, zvracet, oči mu jezdily do všech stran. Přepadaly ho záchvaty, které někdy trvaly až 10 hodin. Nedokázal jíst a ve svých dvou letech vážil jen 9 kilogramů. Byli jsme zoufalí.

Dnes má za sebou obrovské množství rozličných vyšetření, která však příčinu jeho potíží neodhalila. Je na tom ale o poznání lépe než před rokem. Díky různým rehabilitacím už chodí, i když hodně nestabilně. Kotníky má vpáčeny dovnitř a jeho tělo je kvůli svalové hypotonii hodně slabé. Každý schod pro něj představuje překážku, kterou nedokáže překonat. Stále ho také přepadávají záchvaty, které se projevují jako křeče. Šimonek při nich zatne ruce i nohy a nedokáže je povolit.

Tím, co mu ulevuje od křečí a zároveň pomáhá posilovat jeho hypotonické tělo, jsou hiporehabilitace (terapie využívající pohyb koně k rehabilitačním účelům). Šimonek má díky nim silnější i pevnější trup, díky čemuž je i jeho pohyb stabilnější. Hiporehabilitace mají pozitivní vliv i na jeho psychiku, protože je u koní moc rád.

Šimonek by měl absolvovat intenzivní pětidenní hiporehabilitaci, kterou si z velké části financujeme sami. Chybí nám ale 2 800 korun, o které bychom moc chtěli poprosit vás. Náklady na péči o Šimonka jsou opravdu velké a v tuto chvíli nejsme schopni dát tuto částku dohromady. Předem vám s manželem moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě