Doučování pro Jindru

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doučování angličtiny na půl roku; dar zajišťuje Vzdělávací centrum Eden

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Jindru a jeho maminku znám ze spolku Daveláček. Spolupracujeme již více než rok. Jindra je od narození hendikepovaný, kvůli předčasnému porodu se narodil hluchý. Slyší jen díky naslouchadlu a implantátu, který má voperovaný od svých 3 let. Záhy po této operaci mu tragicky zahynul tatínek, a tak zná Jindra život vlastně jen ve dvou, se svojí maminkou. Ta pořád pracuje a Jindra je tak většinu času sám doma. Momentálně to má svou negativní odezvu v jeho chování jak ve škole, tak i doma. Vše ale společně řešíme s rodinou, s třídní učitelkou i psycholožkou. Jindra má díky svému hendikepu problém s anglickým jazykem. To, že se jazyk jinak píše a jinak vyslovuje, je pro něj obrovský problém. Angličtinu proto potřebuje trénovat intenzivněji a častěji než jeho vrstevníci. Společně s maminkou a třídní učitelkou jsme se mu tedy rozhodly zařídit individuální výuku (doučování) 2x v týdnu. Všichni doufáme, že mu to pomůže a že příští školní rok bude v tomto jazyce zdatnější. Výuka by probíhala od srpna 2019 do ledna 2020, a protože nemá maminka na tak finančně náročný "kroužek" peníze, rozhodly jsme se požádat o pomoc Patrona dětí. Děkuji vám všem, kteří Jindrův příběh podpoříte.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Jindry, který se narodil hluchý

Desetiletý Jindra se narodil hluchý, což jsem hodně oplakala. Ve třech letech mu však byl voperován kochleární implantát a Jindra poprvé ve svém životě slyšel. Díky implantátu může chodit do běžné školy se zdravými dětmi, pořád to má ale těžší než ony. Zvuk se k němu skrze implantát dostává se zpožděním, takže mu někdy trvá o něco déle, než zareaguje. Učivo z většiny předmětů ale v pohodě zvládá.

Předmět, který mu však výrazně komplikuje život, je angličtina. To, že se v anglickém jazyce slova jinak píší a jinak vyslovují, mu dělá velké problémy. Proto potřebuje individuální doučování, které mu škola nemůže poskytnout. Já bohužel anglicky nemluvím, takže mu s tím pomoci také nemohu.

Ve spolupráci s pracovníky spolku Daveláček jsem proto vybrala jazykovou školu, která by doučování pro mého synka zajistila. Cena za doučování je však příliš velká. I když celé dny pracuji, pobírám pouze minimální plat, ze kterého zvládnu uhradit jen to nejnutnější. Tatínka už Jindra nemá - zemřel krátce po jeho 3. narozeninách. Proto vás moc prosím o pomoc. Bez doučování Jindra angličtinu nezvládne.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě