Doučování pro Lukáše, který často leží v nemocnici

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doučování matematiky, fyziky a českého jazyka; dar zajišťuje 2+2 škola matematiky Třinec

Obrázek daru
Mgr. Ester  Heczková
Patron příběhu

Mgr. Ester Heczková

sociální pracovník

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v jedné neziskové organizaci a ve svém volném čase dobrovolně pomáhám potřebným rodinám. Lukáš žije se svými rodiči a třemi sourozenci v panelovém domě. Oba rodiče pracují, maminka však musela kvůli Lukášovu zranění přejít na částečný úvazek. Operace, léčba a kontroly u lékařů způsobily, že měl Lukáš dlouhodobě ve škole velkou absenci. Aby vše dohnal, potřebuje pravidelné doučování, na jehož financování ale v rodinném rozpočtu nejsou peníze. Pokud by se však pravidelné doučování podařilo zajistit, pomohlo by to i Lukášovým rodičům, kteří by mohli více své pozornosti zaměřit i na ostatní děti. Mám také za to, že společné učení může pomoci nejen ke zlepšení znalostí a školních výsledků, ale také ke zlepšení vztahu Lukáše k okolí i k sobě samému.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Lukáše, který si životem nese těžké popáleniny

Náš čtrnáctiletý syn Lukáš odjel před dvěma roky na letní tábor. Moc se tam těšil a my měli radost, že si užije týden plný her a rošťáren se svými kamarády. Čekali jsme, že se nám domů vrátí šťastný kluk, který bude několik dní mluvit o tom, jaká dobrodružství zažil. Pravdou je, že se o těch dnech stále bavíme. Raději bychom na ně však zapomněli.

Jednoho červencového dne se táboroví vedoucí rozhodli, že dětem ukáží pokus. Při jeho provádění však došlo k výbuchu a následnému vzplanutí technického líhu. Děti, které stály poblíž, byly popáleny. Mezi nimi byl i náš Lukáš. Měl popáleniny na 35 procentech těla, více než polovinu tvořily popáleniny 3. stupně.

Dnes má za sebou transplantaci kůže, pravidelně také dojíždíme na převazy a laserové terapie do Fakultní nemocnice v Ostravě. Vzhledem k tomu, že Lukáš laser špatně snáší, musí být v průběhu terapií pod celkovou narkózou. V poslední době ho bohužel trápí abscesy, které se mu tvoří v jizvách. Jizvy tak musíme pravidelně proplachovat dezinfekcí, případně naříznout a vypustit. Lukáš také dochází ke klinické psycholožce, která mu pomáhá prožité trauma nějak zpracovat.

Jeden táborový den změnil naše životy od základů. Musela jsem si zkrátit pracovní úvazek, abych se o Lukáše mohla starat. Pravidelně ho vozím na kontroly, jsem s ním v nemocnici, když se jeho stav zhorší. Když se Lukáš cítí dobře, chodí do školy. Bohužel má ale velké absence a kvůli svým pobytům v nemocnici toho hodně zamešká. Proto bychom pro něj rádi sehnali doučování.

Okruh Lukášových přátel se po nehodě hodně zúžil. Rádi bychom ho proto udrželi ve škole, kde to zná a kde má své kamarády, kteří ho neopustili. Aby se nám to podařilo, musí Lukáš zapracovat na svém prospěchu. Protože jsou však náklady na Lukášovu léčbu obrovské, nemůžeme si dovolit doučování financovat. A proto vám tady vyprávím náš příběh a věřím, se najdou lidé, kteří nám pomohou. Děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě