Dvanáctileté Toničce na speciální vozík

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální terénní vozík od firmy Benecykl - typ Kozlík Max Country s příslušenstvím; poskytne: benecykl.cz

Obrázek daru
Renée Lavecká
Patron příběhu

Renée Lavecká

rodinná známá

Komentář patrona

Jsem členkou spolku, kde rodině pomáháme a radíme s péčí o Toničku. Toničky maminka je navíc už sedm let moje blízká kamarádka. Rodina žije v rodinném domě se zahradou v malé obci na horách. Tonička nemluví, komunikuje očním kontaktem, má ráda písničky, pohádky, miluje společnost pejsků. V současné době dívenka již vyrostla z menšího vozíku Kozlík Junior, který dosud rodina používala a potřebuje pro sebe vozík větší, protože neujde sama vetší vzdálenosti. Rodiče Toničky by jí rádi dopřáli dlouhé procházky v přírodě, které jí dělají velmi dobře. Budou společně jezdit na výlety.

Společně jsme vybrali
celou částku 68,090 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tonička potřebuje speciální vozík na cesty ven

Dvanáctiletá Tonička trpí vzácným Rettovým syndromem. Vůbec nemluví, špatně chodí, nemůže ovládat svoje ruce. To vše dohromady přináší spoustu komplikací, i když od narození rodiče s Toničkou cvičí a jednou za rok jedou na měsíc do léčebny.

Tonička chodí do speciální školy, je v 5. třídě, ve škole se jí většinou líbí. Někdy má ale chuť do školy nejít, stejně jako zdravé děti, to pak jde do školy bez úsměvu. Tonička má ráda vycházky do okolí, jak ve městě, tak na venkově. Ráda pozoruje dění a ruch kolem sebe, miluje pozorovat zvířata, doma jich má opravdu dost. Máme totiž kočku, dva psy, králíky, na jiná zvířátka se chodíme dívat na pastviny, které máme v našem okolí.

Jako malá byla schopná po rodičích opakovat slova stejně jako jiné roční děti, ještě v roce a čtvrt trochu mluvila a ukazovala. Ale pak pod vlivem regresu všechno zapomněla. Chodit se naučila, ale až ve třech letech, dodnes chodí pouze, když je vedena za ruku, velmi pomalu a jen na rovných plochách. Je schopná občas si dát sama kousek jídla levou rukou do úst. Nemůže udržovat hygienu, sama se vůbec neobstará. Je nutné mít ji 24 hod. neustále pod kontrolou, sama se nezabaví.

Doma jeden vozík typu Kozlík sice máme, ale Tonička z něj už vyrůstá. Vzhledem k tomu, že žijeme na venkově, trávíme hodně času venku. Denně jsme venku buď pěšky nebo na kole. Pro Toničku to znamená hodně času stráveného ve vozíku. Kozlík je ten nejlepší vozík, který jsme kdy poznali. Tonička si v něm udělá dostatečné pohodlí v létě, vejde se do něho i s fusakem v zimě. Usedá do něho denně, bereme si ho s sebou i do léčebny. Je to náš dnes už nepostradatelný přítel. I proto jsme se rozhodli požádat o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě