Dvojčátkům na hipoterapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hipoterapii; dar zajišťuje občanské sdružení pro hipoterapii CABALLINUS

Obrázek daru
Ing. Věra Ondráčková
Patron příběhu

Ing. Věra Ondráčková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S dvojčátky a jejich rodiči jsem se kdysi seznámila velmi náhodně. Jako škola jsme pořádali sběr víček a byla to právě rodina dvojčátek, kterou jsme svým sběrem podpořili. Žáci naší školy měli obrovskou radost z toho, že mohli pomoci holčičkám, které měly tak těžký start do života. Společně se těšíme na všechny pokroky, které Rozárka s Karolínkou udělají. Jsou to velké bojovnice. Rodiče se svým holčičkám neuvěřitelně věnují. Za všemi jejich pokroky jsou hodiny a hodiny tvrdé práce, která ale nese své ovoce. Protože jsou náklady na léčbu a rehabilitace dvojčat opravdu velké, pojďme nyní rodině pomoci a přispějme jim na hipoterapie, které holčičkám hodně pomáhají.

Společně jsme vybrali
celou částku 40,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svých těžce postižených dvojčátek

Karolínka s Rozárkou, které zanedlouho oslaví třetí narozeniny, jsou nedonošená jednovaječná dvojčátka. Na svět holčičky pospíchaly a narodily se tak už ve 29. týdnu. I když se zpočátku zdálo, že je všechno v pořádku, několik dní po porodu obě prodělaly těžké krvácení do mozku. Následkem toho trpí dětskou mozkovou obrnou – Karolínka má postiženy tři končetiny, Rozárka bohužel všechny. Holky také trápí Westův syndrom. Jedná se o nebezpečný druh epilepsie, který se vyskytuje v dětském věku a často vede k trvalému poškození mozku a narušení mentálního vývoje.

Prognózy lékařů nejsou příliš optimistické, ale nevzdáváme se a bojujeme s nepřízní osudu, co nám síly stačí. Několikrát ročně jezdíme do lázní a na intenzivní hiporehabilitační pobyty, věnujeme se speciálním rehabilitacím. Od letošního roku také absolvujeme neurorehabilitační terapie. Neustále hledáme možnosti, jak holčičkám co nejvíce usnadnit život a jak je co nejvíce přiblížit k tomu, aby se jednou postavily na vlastní nohy.

Kdyby mohla láska a víra léčit, věřte, že bychom se jako rodiče vyždímali do posledních sil jen proto, aby holčičky mohly žít normální život. Bohužel žijeme v době, kdy šance na "normální život" stojí spoustu peněz. Protože náš rodinný rozpočet není neomezený, chtěli bychom požádat o pomoc se zaplacením hiporehabilitací, které holkám neskutečně pomáhají. Díky koním se zlepšují především po psychomotorické stránce, trénují také koordinaci a rovnováhu, posilují svaly celého těla. Koně navíc milují a cítí se u nich dobře. Budeme vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě