Dvojčatům na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor pro 2 děti

Obrázek daru
PaedDr. Zdeňka  Hranáčová
Patron příběhu

PaedDr. Zdeňka Hranáčová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Dvojčata znám z jejich víkendových a prázdninových pobytů u babičky. K dětem mám blízký vztah, s babičkou mne často navštěvují a trávíme spolu volný čas. A protože pracuji jako učitelka, pomáhám chlapcům také s učením. Při jejich poslední návštěvě se mi svěřili, že nepojedou na tábor, protože maminka musí zaplatit za rovnátka, takže na něj nemá dost peněz. Maminka totiž žije s chlapci a jejich nejmladším bratrem sama. Má bohužel nízký příjem a otec chlapců posílá výživné nepravidelně. Maminka pobírá příspěvek na bydlení, jejich finanční situace je přesto na hranici existenčního minima. Kluci jsou hodně smutní, rádi by na tábor společně odjeli. Tábor je důležitý i pro jejich maminku, který by v době jejich táborového pobytu mohla chodit do práce. Pokud by kluci totiž neodjeli, musela by využít neplaceného volna, a tím se dostala do dalších finančních potíží.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svých synů

Desetiletá dvojčata Páťa a Domča jsou aktivní kluci, kteří trpí poruchou učení. Ve škole proto mají jen slovní hodnocení. S učením jim hodně pomáhá skvělá asistentka pedagoga, za kterou jsem nesmírně vděčná. Páťa i Domča jsou moc rádi v kolektivu jiných dětí, takže až na potíže způsobené poruchou učení je to ve škole moc baví. V tom jsou trošku jiní než jejich spolužáci. Na začátku prázdnin totiž vždycky obrečí to, že škola skončila.

Aby si společnost jiných dětí užili i v létě, ráda bych jim dopřála letní tábor. Už předloni měli možnost si ho vyzkoušet a byli z něj nadšení. Bohužel si však v tuto chvíli nemohu dovolit tábor pro oba mé chlapce uhradit.

Dvojčata bydlí se mnou a jejich mladším bráškou Adámkem. Mají ještě sestřičku Janičku, ta ale žije u tatínka. Tatínek na kluky platí výživné, bohužel však velmi nepravidelně. Na pomoc od něj se tak spolehnout nemůžu. A proto se obracím na vás. Bez vaší podpory nemohu svým synům dopřát to, po čem doopravdy touží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě