Dvouletá Mia potřebuje speciální terapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ABA terapie 2x týdně; ABA Centrum s.r.o.

Obrázek daru
MUDr. Tomáš Šmída
Patron příběhu

MUDr. Tomáš Šmída

lékař/pediatr

Komentář patrona

Jsem ošetřující dětský lékař dítěte. Holčička žije sama v úplné rodině, ale trpí autismem a regresí psychomotorického vývoje. Speciální terapie by jí pomohly ke zlepšení vývoje a sociálního chování. Zcela určitě též do budoucna i k začlenění do společnosti.

Společně jsme vybrali
celou částku 22,525 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Mia potřebuje speciální terapie. Rozhoduje čas. A taky dobrá vůle třeba právě vás.

Mia byla doposud šťastná a zdravá, velice čilá holčička. Nyní, v necelých dvou letech, se však začala potýkat se závažnými zdravotními problémy. Navíc přestala komunikovat a používat všechna doposud naučená slova a je téměř celé dny apatická. I když byl její psychomotorický vývoj doposud v pořádku a srovnatelný s jakýmkoli zdravým dítětem, nyní přestává jíst, mnohdy odmítá i krmení, přestala si říkat, že potřebuje na záchod. Její stav si už vyžaduje celodenní a intenzivní péči na cestě k opětovné komunikaci. Pro rodiče je velmi těžké se s touto situací vyrovnávat.

Od ošetřujícího lékaře vědí, že včasné a intenzivní terapie by mohly jejich dcerku za dva nebo tři roky vrátit mezi zdravé děti. Pokud ale holčička bude ponechána v nynějším stavu, hrozí to, že změny u ní budou již nevratné.

Rodičům byly doporučeny terapie společnosti ABA, bohužel jsou ale tyto terapie mimo jejich finanční možnosti. Tatínek holčičky ze svého příjmu pokryje nájemné bytu a výdaje spojené s energiemi za bydlení. Jak se maminka svěřila, mnohdy z tohoto jednoho příjmu nemůžou nakoupit ani nejnutnější potřeby například drogerii či kvalitnější potřebné potraviny.

Jejich finanční situace je skutečně složitá, prozatím neprošel schválením ani příspěvek na zdravotně postižené dítě, vše je v jednání, ale čas nekompromisně utíká...

Proto se rodiče obrátili na nás i vás s prosbou o pomoc pro malou Miu. Včasné a rychlé absolvování terapie jí může pomoci zvrátit nepříznivý osud.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě