Dvouleté Evelínce na postel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel; poskytne Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Renata Šimíčková
Patron příběhu

Bc. Renata Šimíčková

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Jsem klíčová sociální pracovnice pro tuto rodinu - maminku se dvěmi dcerami ve věku 2 a 8 let. Maminka se na nás obrátila se žádostí o podporu zejména v oblasti zařízení bytu, podpory rodičovských kompetencí a vyřízení všech sociálních dávek. Vychovává své dcery sama, s dvouletou Evelínkou je na mateřské dovolené. Otcové dětí buď neplatí výživné vůbec nebo jen občas a nižší částky. Jejich finanční situace proto není dobrá. Většina příjmů stačí jen na pokrytí plateb spojených s bydlením. Na ostatní životní náklady jim nezbývá tolik, aby bylo možné pořídit vybavení do bytu. Jejich domov je ale vzorně udržovaný, uklizený. Děti mají svůj pokojíček. Přesto stále některé věci chybějí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,528 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Evelínka se někdy probouzí rozmrzelá, protože se dobře nevyspí. Jde to ale změnit.

Zůstala jsem nečekaně s dětmi sama. Partner od nás odešel, neplatí ani alimenty. Jsem s Evelínkou na mateřské dovolené, naše finanční prostředky jsou velmi omezené. Zvládám sice platit náklady na bydlení a jídlo, ale na koupi postelí pro děti mi již nezbývá. Využívám potravinové pomoci z charity. Přijímám ji s rozpaky, ale nic jiného mi nezbývá.

Před nedávnem jsme se musely přestěhovat do jiného bytu. Postupně se mně ho daří zařizovat nábytkem darovaným i zakoupeným z finančních darů Charity. Díky tomu má Terezka ve svém pokojíčku novou postel a já s Evelínkou zánovní rozkládací gauč v obývacím pokoji. Je to pokrok, protože nyní už nespíme s dětmi na zemi na matracích. Evelínka se přesto mnohdy špatně vyspí, protože ji bolí z gauče záda.

Evelínka je veselá, zvídavá a hravá holčička, ráda tancuje a zpívá. Pokud se ale dobře nevyspí, je rozmrzelá. Přála bych si, aby měla svoji pohodlnou postýlku v dětském pokoji. Pomoc ve své širší rodině nemám, maminka mi umřela, obracím se proto na Vás.

Když se podaří získat Vaši podporu, budu neskonale vděčná, protože Evelínka bude moci spát na své vlastní posteli v dětském pokojíčku se svojí sestřičkou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě