Dvouletému Floriánkovi na hipoterapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitační pobyt spojený s logopedií; poskytuje Horticon, z.s.

Obrázek daru
Petra Jungmannová
Patron příběhu

Petra Jungmannová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S rodiči se třemi dětmi se znám z lázní. Vlastně úplně poprvé jsem se s jejich maminkou potkala na sociální síti, následně jsme se zcela náhodou všichni potkali v lázních, kde naše děti absolvovaly léčbu. Jde o tři děti - dvouletého Floriánka a šestiletá dvojčata Valinku a Klaudinku. Obě děvčátka trpí svalovou hypotonii a ADHD, u Floriánka je vzhledem k pomalejšímu motorickému vývoji podezření, že by mohl mít stejnou diagnózu. V tuto chvíli je ale zřejmé to, že má Floriánek opožděný vývoj řeči. Hiporehabilitace je přitom prospěšná po stránce tělesné i duševní. Napomáhá posilování všech svalových skupin, zlepšuje držení těla a následně dochází i ke zlepšení po stránce logopedické, protože se dostávají do lepší formy i svaly obličejové. Hiporehabilitace pomáhá i po stránce duševní, v socializaci, která je vedena přes zvíře. Pokud by se podařilo pro děti získat spojení této terapie s kvalitní logopedií, bylo by to ideální.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Floriánkovi pro celkové zlepšení práce svalů

Floriánek je dvouletý veselý kluk, člen velké rodiny. Jeho vývoj dosud neprobíhal tak, jak by měl. Začal později sedět i chodit, což nakonec skončilo tím, že mu v 18 měsících byla lékaři diagnostikovaná svalová hypotonie. Momentálně jsou mu dva roky, je hyperaktivní, ale moc toho nenamluví, je opožděný v řeči.

Moc by mu pomohl hiporehabilitační pobyt spojený s logopedií. Rodina s Floriánkem a jeho dvěma sestrami už před časem takovýto pobyt absolvovala a u všech z nich bylo znát výrazné zlepšení zdravotního stavu. V současnosti musí rodiče peníze investovat do jiných aktivit, které dětem také pomáhají, a tak jim na úhradu pobytu už zkrátka nezbývají finance.

Jelikož Floriánkovy svaly nepracují tak, jak by měly, musí pravidelně cvičit, navštěvuje lázně a absolvuje hiporehabilitace. Je ověřeno, že mu rehabilitování s koníky pomáhá i při zdolávání překážek souvisejících s hyperaktivitou - zklidňuje ho. Podaří se pro Floriánka zajistit další sérii hiporehabilitací?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě