Efektivnější studium pro šikovnou Sáru

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Petra  Vojtěchová
Patron příběhu

Petra Vojtěchová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Maminku Sáry znám už 19 let, patřím do širšího okruhu přátel rodiny. Posledních více než 10 let bylo pro ni a její dceru velice složitých. Maminka byla z vážných důvodů nucena odejít od Sářina otce a se dvěma dcerami se uchýlit do azylového domu. Sářin otec dnes odmítá Sáru jakkoliv v jejím životě podporovat, naopak probíhá složité soudní řízení, kdy od maminky požaduje společně se starší dcerou (která se rozhodla podporovat otce) další finanční podporu. Maminka tak musí mít 2 zaměstnání, aby pokryla náklady na vleklé soudní řízení, výživné na druhou dceru a život obecně. Sáře se nedávno podařilo dostat se na její vysněnou střední školu – ekonomické lyceum. Jako hlavní školní pomůcka je požadován notebook, kam budou instalovány speciální programy pro výuku. Sára však žádný nemá a pro maminku je to aktuálně velký výdaj nad rámec možností rodiny. Proto bychom chtěli požádat o příspěvek, aby Sára mohla plnit školní povinnosti a plnohodnotně zapadnout do kolektivu ostatních studentů.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Sáry, která se chystá na studium na střední škole

Sára zanedlouho oslaví své 15. narozeniny. Dárek ale dala sama sobě už před nějakým časem – dostala se totiž na ekonomické lyceum, z čehož má obrovskou radost. Sára je pilná a chytrá dívka a ze školy nosí samé jedničky. Kromě učení se zvládá věnovat i různým sportům, nejraději má ale házenou. Sára je opravdu šťastná z toho, že bude moci chodit na svoji vysněnou střední školu, drobné starosti jí však přidělává fakt, že ke svému studiu bude potřebovat notebook. Na ten ale v rodinném rozpočtu nejsou peníze.

Když byla Sára malá, bydlela se svojí maminkou v utajovaném azylovém domě. Její otec byl totiž agresivní, a když ji fyzicky napadl, maminka neváhala a okamžitě od něj se Sárou utekla. Svého otce se Sára dodnes bojí a vůbec se s ním nestýká. Vyrovnat se s tím jí pomáhá dětský psycholog.

Dnes už holky bydlí v malém bytě, kde má Sára i vlastní pokoj. Maminka se snaží jí dopřát to nejlepší, co může, má dokonce dvě zaměstnání, výdaj v podobě notebooku si ale nemůže dovolit. Bez něj se však Sára ve škole neobejde. Studenti na ekonomickém lyceu totiž ve výuce pracují se speciálními počítačovými programy, takže bez notebooku by Sára nemohla zpracovávat zadané úkoly. Pojďme jí proto společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě