Efektivní domácí výuka pro Tadeáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook na domácí výuku; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Ivana Dorotíková
Patron příběhu

Ivana Dorotíková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Tadeášek je dítětem, které jsem poznala v rámci doprovázení pěstounské rodiny jako klíčová sociální pracovnice. Tadeášek navštěvuje 3. ročník ZŠ, velmi dobře se učí a je sportovně nadaný. Narodil se nezletilé mamince, která péči o něj přestala zvládat, a tak od roku 2018 žije se svou babičkou, jíž byl svěřen do pěstounské péče. Babička bohužel onemocněla, měla akutní leukémii, přesto po celou dobu za pomoci širší rodiny péči o dítě zvládala. V prosinci roku 2019 absolvovala transplantaci kostní dřeně a aktuálně je v rekonvalescenci. Novou kostní dřeň její tělo přijalo, v souvislosti s nákazou koronavirem však patří k nejvíce rizikovým skupinám osob. Babička je rozvedená a kromě Tadeáška vychovává i svoji dvanáctiletou dceru. Je to tedy samoživitelka, v současné době navíc na nemocenské. Obě děti jsou momentálně doma, kde se snaží i vzdělávat. Doma však mají jen malý a starý notebook, který si kupříkladu neporadí ani se Skypem, takže se děti nemohou spojit se svými učiteli a spolužáky. Proto babička s mojí podporou prosí Patrona dětí o příspěvek na nový notebook.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,999 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nemocná babička vypráví příběh svého vnuka

Jsem babičkou devítiletého Tadeáška, kterého mám v pěstounské péči. Tadeášek moc rád sportuje, baví ho různé stavebnice a posledních pár dní nemluví o ničem jiném než o škole. Doma už ho to totiž nebaví a rád by zase trávil čas se svými spolužáky.

Tadeášek chodí do školy moc rád. Je to pilný žáček, vždy připravený na výuku. Nyní je ale trošku nešťastný. Doma totiž máme jen starý a malý notebook, který už spíše nefunguje. Tadeášek by měl spoustu věcí vypracovávat online a být v kontaktu s učiteli přes Skype, tohle však náš notebook nezvládá.

Naše rodina je bohužel v situaci, kdy si nemohu dovolit notebook koupit. Jsem samoživitelka a kromě Tadeáška vychovávám ještě svoji dvanáctiletou dcerku. V roce 2019 jsem navíc onemocněla onkologickým onemocněním a nyní jsem v domácím léčení, tudíž na nemocenské. Má nemoc má samozřejmě výrazný dopad na naši finanční situaci, a tak mám peníze opravdu jen na to nejnutnější.

Tadeášek se ale musí vzdělávat, a tak vás prosím o příspěvek na notebook. Předem vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě