Elektrická odsávačka hlenů pro Barunku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrickou odsávačku hlenů včetně příslušenství; dar zajišťuje SZO.cz

Obrázek daru
Věra Havelková
Patron příběhu

Věra Havelková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Barunku znám od školky, kterou navštěvovala s mým autistickým synem. S její maminkou nás pojí velké přátelství. Barunka je krásná a chytrá čtrnáctiletá slečna, kterou baví historie, zeměpis, biologie člověka a tvoření v keramické dílně. Bohužel měla smůlu při porodu, kdy došlo k dušení, které mělo za následek poškození řady mozkových funkcí. Barunka trpí dětskou mozkovou obrnou a anartrií. Nemůže kousat, či měnit výraz obličeje, má porušenou jemnou motoriku, takže vyžaduje pomoc při oblékání, při jídle a jiných běžných činnostech. Kvůli ochrnutí vnitřních svalů úst se často dusí. Proto by rodiče Barunce rádi pořídili elektrickou odsávačku hlenů, kterou by Barunka používala při čištění zubů, nebo při rýmě.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,481 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcery Barunky, která trpí dětskou mozkovou obrnou

Barunka je čtrnáctiletá slečna s velkým smyslem pro humor. Miluje zeměpis, mapy a dějepis, její oblíbené historické osobnosti jsou Marie Terezie a Karel IV. Bohužel se rozhodla, že její vstup do života bude dramatický, ale po čtyřiceti minutách resuscitace se naštěstí rozhodla, že tu s námi zůstane. Bohužel od narození trpí dyskinetickou formou dětské mozkové obrny a anartrií, která se projevuje ochrnutými svaly obličeje a úst. Nemůže tvořit artikulovanou řeč, často se při jídle dusí a není schopna samostatně smrkat, což jí způsobuje velké potíže. Barunka má ale plnou podporu rodiny, zejména brášky, a také jí pomáhá její parta kamarádů na vesnici.

Pro zajištění průchodnosti dýchacích cest a soběstačnosti v každodenním životě bychom s manželem rádi Barunce pořídili elektrickou odsávačku hlenů. Barunka by ji využila nejen při rýmě, ale i při čištění zubů, kdy za normálních okolností není schopna vyplivnout zubní pastu a musí ji polykat.

Elektrickou odsávačku by Barunka mohla používat sama. Snaží se být co nejvíc samostatná, tak by pro ní tato pomůcka znamenala opravdu velký krok kupředu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě