Elektrická tříkolka pro Dominika

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrickou tříkolku; dar zajišťují Motokoloběžky.cz

Obrázek daru
Jana  Špoková
Patron příběhu

Jana Špoková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Dominika znám téměř dva roky z místa bydliště. Za tu dobu, co ho znám si všímám jeho obtížné kolébavé chůze. Když s námi jde Domča na procházku, je brzy unavený a dostává křeče do lýtka. Rodiče spolu nežijí, Dominik je v péči maminky, ale rodiče spolu dobře vycházejí. Dominik tráví s tatínkem víkendy, které si užívá. Dominik by se potřeboval víc hýbat a mít jiné zážitky než jen z domova a školy. Proto by se mu moc hodila elektrická tříkolka. Moc by mu usnadnila cestování.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,340 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

S elektrickou tříkolkou by mohl Dominik trávit více času venku

Devítiletý Dominik to od narození neměl jednoduché. Po komplikovaném porodu a pobytech v nemocnici se rodiče dozvěděli, že trpí vrozeným genetickým onemocněním postihujícím chlapce. Projevuje se ochabováním a ztrátou aktivní svalové hmoty. Od té doby je ve sledování lékařů, jeho stav se bohužel zhoršuje. Rodiče věří, že se jednou na nemoc najde lék. Dominik musí užívat množství léků a nemůže se moc hýbat. Ve škole má naštěstí paní asistentku, která mu pomáhá.

Protože má Dominik omezenou možnost pohybu, zůstává často doma. Moc rád kreslí, baví ho komiksy. Bylo by pro něj úžasné, kdyby mohl více chodit ven mezi děti. K tomu by se mu hodil jeden užitečný pomocník – elektrická tříkolka. Mohl by s ní jezdit i na školní výlety, to by s paní asistentkou zvládli. Tříkolka je skládací, takže by se pohodlně vešla do vlaku i autobusu. Pro jeho rodiče je ale moc drahá.

Spojíme síly s Patronem dětí a přispějeme Dominikovi na tříkolku, která mu usnadní život?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě