Elektrický klavír a školné v ZUŠ pro Julinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hru na klavír v základní umělecké škole na 2. pololetí a elektrické piano s pedály

Obrázek daru
Iveta  Petrželková
Patron příběhu

Iveta Petrželková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Julinku znám od jejího narození. Je to dcerka mojí nejlepší kamarádky, se kterou se vídáme více než třicet let. Julinka ráda hraje na klavír a od její maminky vím, že je v tom moc šikovná. Pravidelně chodí na hodiny hry na klavír, bohužel ale doma nemá na čem trénovat. Maminka by jí ráda pořídila elektrické piano, jako samoživitelka na to ale nemá dostatek finančních prostředků. Proto se rozhodla s mojí podporou požádat o pomoc Patrona dětí. Zároveň bych vás chtěla poprosit také o příspěvek na školné v základní umělecké škole na další pololetí. Maminka se totiž stará ještě o jednu dcerku a jakákoli pomoc pro ni bude velkou úlevou. Předem vám moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,199 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Julinky, která má i přes opožděný vývoj velké hudební nadání

Desetiletá Julinka přišla na svět dříve, než měla. V důsledku toho je dnes malinko opožděná a pomaleji chápe. Trápí ji těžká porucha soustředění a učení a velmi rychle se unaví. Když se spolu učíme, musím k ní přistupovat s trpělivostí a laskavostí, protože pokud se na ni tlačí, zasekne se a nedostanu z ní vůbec nic.

Celá situace se ale změní v momentě, kdy usedne ke klavíru. Julinka navštěvuje základní uměleckou školu, kde se věnuje právě hře na klavír. Na každou hodinu se nesmírně těší a domů si ji vždy odvádím se zářícíma očima a širokým úsměvem na tváři. Klavír Julinku také uklidňuje, takže se v poslední době hodně zmírnily její návaly vzteku a vzdoru, které doprovází její opožděný vývoj.

Aby se mohla Julinka věnovat hře na klavír i v příštím pololetí, je potřeba uhradit školné. Julinčina paní učitelka v ZUŠ mi také doporučila, abych jí pořídila její vlastní elektrický klavír. Julinka chce totiž cvičit i doma a je nervózní, když nemá kde trénovat novou píseň. Já si ale nemohu dovolit ani školné, ani elektrický klavír.

O Julinku a její starší sestřičku se totiž starám sama. Troufám si říct, že holčičkám nic zásadního nechybí a jsme takhle ve třech šťastné. Úhrada školného a klavíru je ale přece jenom velký výdaj, na který do konce roku našetřit nedokážu, proto moc prosím o pomoc vás.

Díky vaší podpoře se třeba jednou všichni sejdeme na Julinčině klavírním koncertě.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě