společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Elektrický vozík pro šikovného Kubu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrický vozík Flexithrone, dar zajišťuje FLEXiThrone s.r.o.

Obrázek daru
Martina Doležalová
Patron příběhu

Martina Doležalová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kubu a jeho maminku jsem poznala v lázních, kde Kuba pracoval na vylepšení svého zdravotního stavu. Je to šikovný a bystrý kluk, který se bohužel musí celý život prát se zdravotním handicapem. Jeho maminka je mu v tomto těžkém boji oporou a snaží se, aby pro něj byl život co nejjednodušší. Vzhledem k tomu, že je samoživitelka, tak to nemá snadné. Kubův stav se zhoršuje a i ona ztrácí sílu. Elektrický vozík by pro něj tedy byl velkým pomocníkem. Kuba by se stal samostatnějším a jeho maminka by měla konečně čas si odpočinout. Myslím si, že si oba pomoc zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 73,989 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kuby, který trpí vzácným nevyléčitelným onemocněním

Trvalo deset let, než lékaři zjistili, jakou trpí Kuba nemocí. Jedná se o vzácné onemocnění Palizaeus Marzbacher, které je podobné dětské mozkové obrně, a kterým trpí v Čechách jen dvacet pacientů. Je to nervové onemocnění, které nelze vyléčit a díky němuž je Kuba upoután na invalidní vozík.

Kromě potíží s pohybem trpí Kuba třasem rukou a celého těla. Způsobuje to, že se nemůže sám najíst, napít, nebo podepsat. Má také poruchu řeči, a když už se rozmluví, jen slabikuje. Trpí také oční vadou, kvůli které musí nosit silné brýle. Třebaže podstoupil operace i rehabilitace, je odkázán na péči maminky nebo asistentů dvacet čtyři hodin denně.

Přes to všechno je Kuba bystrý a optimistický hoch. Studuje na obchodní škole a přes týden bydlí na internátu. Protože zřídkakdy udrží v ruce tužku, pracuje se speciální klávesnici a s myší. Chce být co nejsamostatnější, ale vzhledem k tomu, že sám nedokáže ovládat ani svůj invalidní vozík, je jeho cesta k samostatnosti trnitá.

Na mechanickém vozíku ho musí tlačit asistent, nebo maminka. Ale kdyby měl elektrický vozík, stal by se mnohem soběstačnějším. Mohl by se pohybovat bez pomoci asistentů a jeho maminka by se při vycházkách mohla procházet po jeho boku. Elektrický vozík je ale opravdu drahý a nepřispívá na něj zdravotní pojišťovna. Kubova maminka ale chce pro svého syna to nejlepší. Rozhodla se tedy požádat o pomoc Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek upřímně děkuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě