Elektrický vozík pro společenského Zbyška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrický vozík; dar zajišťuje FLEXiThrone s.r.o.

Obrázek daru
Hana  Musilová
Patron příběhu

Hana Musilová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Zbyškovu rodinu znám velmi dobře, bydlíme ve stejné obci. S tatínkem navíc už dlouhá léta pracuji ve stejné firmě. Zbyšek je také stejně starý jako má dcera a společně chodili do školky. Díky tomu jsem poznala jeho příběh a seznámila se se zdravotními problémy, se kterými se potýká. Rodiče s ním pravidelně jezdí na rehabilitace i rehabilitační pobyty v lázních, což téměř vždy hradí z vlastních prostředků. A protože jejich rodinný rozpočet není bezedný, rozhodli se požádat o příspěvek na elektrický invalidní vozík. Zbyšek je totiž v pubertě a jako každý kluk v jeho věku chce jít ven s kamarády, aniž by měl s sebou maminku. Protože má ale jenom mechanický vozík, který nedokáže sám ovládat, tráví svůj čas spíše doma. Pokud však díky vaší pomoci bude mít vlastní elektrický vozík, bude z něj konečně samostatný mladý muž, což je něco, co si momentálně přeje ze všeho nejvíc.

Společně jsme vybrali
celou částku 73,368 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna, který touží po větší míře samostatnosti

Šestnáctiletý Zbyšek se narodil s dětskou mozkovou obrnou, která postihla jeho ruce i nohy. Levá strana je na tom o něco hůře. Zbyšek tak má velké potíže s pohybem a chůzí, i když po domě díky pravidelnému cvičení a rehabilitacím chodit dokáže. Na delší vzdálenosti ale potřebuje invalidní vozík.

Zbyšek by si teď moc přál být samostatnější. Zatím používá mechanický vozík, který nedokáže sám ovládat, takže s ním všude chodím já nebo jiný doprovod. Rád by ale vyrazil do školy nebo ven s kamarády sám. Nechce mít neustále za zády maminku.

Větší míru samostatnosti a zapojení se do společenského života by mu přinesl elektrický vozík. Problém je však v tom, že stojí více než 70 000 korun, které bohužel nemáme. Kromě Zbyška máme ještě další dva syny, které musíme finančně zajistit, a pojišťovny nám na vozík nic nepřispějí. Proto jsme se s manželem rozhodli požádat o pomoc vás.

P. S. Jméno chlapce v příběhu není skutečné. Náš příběh ale skutečný je.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě