Elektrický vozík pro Tomáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrický vozík

Obrázek daru
Iva   Šilhová
Patron příběhu

Iva Šilhová

Kačenka Dětem, z.s. - předsedkyně

Komentář patrona

Tomáškovu rodinu znám asi půl roku. Hlavním důvodem, proč jsem se stala patronkou jejich příběhu, je to, že jsem si nemocí SMA prošla se svojí dcerkou, která na ni bohužel zemřela. Vím, že sebemenší pomoc od kohokoliv pro mě osobně znamenala strašně moc. Založila jsem proto spolek Kačenka dětem, kam se mohou obracet rodiny, které procházejí tím samým. V Tomáškově rodině jsou samé silné osobnosti, které se nevzdávají a s úsměvem na tváří bojují s touto zákeřnou nemocí. Jsou úžasní.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Na pomoc Tomáškovi, který bojuje se vzácným genetickým onemocněním

Vždycky jsme si s mužem přáli velkou rodinu, a to se nám vyplnilo. Osud bohužel nebyl k našim dětem příliš vstřícný. Nejstarší syn David (23 let) má invaliditu 1. stupně, je to ale šikovný mladý muž. Žijeme na vesnici na statku, kde nám David hodně pomáhá. Druhý syn se jmenuje Daniel (19 let) a ještě studuje. Terezka (17 let) je moje sluníčko, které se pořád usmívá. Narodila se však s Downovým syndromem. Nejmladším členem naší rodiny je Tomášek (10 let).

Tomášek je super kluk, který se výborně učí a má rád zvířata, cestování a přírodu. Když se narodil, žádné komplikace se neobjevily. Ve třech letech se však lékařům přestal líbit vývoj jeho svalů. Tomášek sice chodil, ale jen s pomocí. Po sérii vyšetření nám pak bylo sděleno, že Tomášek trpí genetickým onemocněním zvaným SMA (spinální svalová atrofie). Tato nemoc způsobuje ochabování svalů a děti nakonec končí na plicním ventilátoru.

Nemoc postupovala velmi rychle a Tomášek se během chvilky ocitl na vozíku. Z počátku to bylo hrozné. Tomášek vozík vůbec nechtěl, nedokázal pochopit, co se to s ním děje. Pro nás to bylo také nesmírně náročné. Bylo těžké smířit se s tím, že po Terezce máme další postižené dítě a že s tím nemůžeme vůbec nic dělat.

Tomášek teď chodí do 5. třídy a se svojí nemocí se pere velmi statečně. V rámci možností všechno bravurně zvládá. Bohužel se bez naší pomoci nikam nedostane. Má běžný manuální vozík, který už nedokáže sám ovládat. Proto bychom mu rádi pořídili elektrický vozík. Byl by díky němu pohyblivější a samostatnější. A hlavně by se mu zvedlo sebevědomí. Rád by totiž chodil ven sám se svými kamarády, a to zatím nemůže. S elektrickým vozíkem by to pro něj byla hračka.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě