Elektrokolo pro Matýska

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrokolo

Obrázek daru
Petra Hurtová
Patron příběhu

Petra Hurtová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Matýska znám od kolébky. Už od útlého věku byl jiný a dlouho trvalo, než se našel lékař, který mu určil diagnózu. Rodině se ulevilo, neboť se teď mohou soustředit na důkladnou péči a rehabilitaci. Můžeme se z plných sil mu snažit pomoci, ačkoliv Matýska nelze vyléčit. Rodina by mu teď chtěla pořídit elektrokolo, aby ho udržovali v pohybu. Za jakýkoliv příspěvek na elektrokolo upřímně děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 29,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Matýska, který trpí vrozenou myopatií

Už od začátku jsem věděla, že je Matýsek jiný, než jeho starší sestřička. Trvalo osm let, než mému synovi diagnostikovali vrozenou myopatii, což je nevyléčitelné onemocnění způsobující ochabnutí kosterního svalstva.

Dnes je Matýskovi devět, a třebaže je to bystrý chlapeček, jeho tělo zaostává. Stěží vyjde do kopce, nebo do schodů, sotva uzvedne svou aktovku a mívá velké bolesti nohou. Jeho tělo je slaboučké a rychle se unaví. Celá rodina děláme, co můžeme, abychom Matýska nemuseli posadit na vozík.

Matýsek musí být co nejvíc v pohybu, bez ohledu na to, jak je to pro něj těžké. Rehabilitujeme, plaveme v bazénu, chodíme na hipoterapie. Snažíme se s ním sportovat a brát ho na procházky, ale vidím, jak moc ho to vysiluje. Rádi bychom mu pořídili elektrokolo, které by mu pohyb venku zjednodušilo, ale bohužel nám na něj nezbývají finance. Hodně peněz dáváme na Matýskovy terapie, musím myslet i na jeho sestřičku. Mimořádné výdaje si zkrátka nemůžeme dovolit.

Vím ale jak je důležité Matýska udržovat v pohybu až do poslední chvíle. Žádám proto Patrona dětí o příspěvek na elektrokolo a za jakoukoliv pomoc budeme celá rodina nesmírně vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě