Elektronická lupa pro Anetku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektronickou lupu; dar zajišťuje Galop.cz

Obrázek daru
Jana  Havelková Puklová, DiS.
Patron příběhu

Jana Havelková Puklová, DiS.

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Anetku a její rodinu jsem poznala v rámci Spolku Radost přibramáčkům. V minulosti jsme jim díky lidem z Příbrami a okolí finančně pomohli. Anetka se narodila s vrozenou vadou oka a v současné době nosí skleněný implantát. Dříve na něj pojišťovna přispívala, koncem roku ale protetik rozvázal smlouvu se všemi pojišťovnami, takže si protézku už musí hradit sami (cena za jednu protézu je 10 – 16 000 korun). Rodině bohužel byla zamítnuta žádost o příspěvek na péči, pojišťovna jim nepřispívá ani na gázové čtverce a borovou vodu, ani na roztok na ukládání protézky. Neustálé cestování mezi Prahou a Příbramí se také dost prodraží. Rodina teď bohužel nemá tolik financí, aby Anetce pořídila elektronickou lupu, kterou opravdu potřebuje. Usnadní jí čtení i psaní a nebude jí tolik bolet hlava.

Společně jsme vybrali
celou částku 34,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Anetky, která má místo levého očka skleněný implantát

Devítiletá Anetka se narodila s vrozenou vadou levého oka. Ve třech letech jí lékaři museli očko vyndat a místo něj všít implantát. Krátce po operaci ale Anetce praskl spojivkový vak a implantát vylezl ven. To se bohužel opakovalo po každé snaze implantát přešít.

Anetka má za sebou k dnešnímu dni 14 operací. S každou operací se jí zmenšuje vnitřek oka, takže často měníme protézky, které si už hradíme sami. V březnu roku 2018 jsme se rozhodli vyzkoušet skleněnou protézu, která je Anetce mnohem příjemnější. Anetce však i přes to očko neustále hnisá, několikrát denně ho proto musíme čistit.

Paní učitelka nám nyní doporučila, abychom Anetce pořídili elektronickou lupu. Anetka má totiž potíže s velikostí písmen v učebnicích a špatně se jí čte z tabule. Když má něco psát, sklání hlavu až k sešitu. Navíc ji často bolí hlava a je unavená, a to právě proto, že má funkční pouze jedno očko, které je extrémně namáháno. Elektronická lupa by jí pomohla jak ve škole, tak i doma. Lupu si už měla možnost vyzkoušet a po chvilce se s ní úplně sžila. Bylo vidět, že se jí lépe pracuje, nemusela sklánět hlavičku.

Elektronická lupa ale stojí více než 30 000 korun. Anetky léčba je pro nás finančně hodně náročná, takže v tuhle chvíli nemáme na lupu peníze. Věříme však, že se nám ji díky dárcům nakonec podaří Anetce pořídit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě