Elektrotříkolka pro autistickou Natálku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrickou tříkolku; dar zajišťuje Ekolo.cz

Obrázek daru
Mgr. Kateřina  Novotná
Patron příběhu

Mgr. Kateřina Novotná

vedoucí služeb – Křesadlo HK - Centrum pomoci lidem s PAS z. ú.

Komentář patrona

S Natálkou jsem se seznámila před několika měsíci, kdy se na naši organizaci Křesadlo HK obrátila její maminka s žádostí o pomoc. Začala jsem za nimi proto společně s kolegou pravidelně dojíždět. Maminka i Natálka si v životě prošly opravdu velkými obtížemi, vše se ale snaží společně překonat. Jsou na sebe hodně citově fixované. Finanční péče o Natálku je opravdu náročná, proto je pro maminku prakticky nemožné našetřit na cokoliv nad rámec běžných výdajů. Natálka by si ale moc přála tříkolku, která by pro ni znamenala více pohybu a možnost vydat se samostatně mimo dům, čímž by rovněž došlo ke zmírnění sociální izolace rodiny. Protože se ale jedná o opravdu velký výdaj, prosíme společně s maminkou o pomoc u Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 30,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Natálky, která se od narození potýká s řadou zdravotních problémů

Jedenáctiletá Natálka přišla na svět s velkým znevýhodněním. Má diagnostikovaný dětský autismus, středně těžkou mentální retardaci, předčasnou pubertu, poruchu chování a emocí, expresivní i receptivní poruchu řeči a mnoho dalšího. Obrovský problém představuje také její spánkový režim, který je zcela opačný než u většiny populace. Natálka totiž zásadně usíná kolem šesté hodiny ranní a probouzí se kolem třetí hodiny odpolední, což mamince znemožňuje chodit do práce na běžnou denní směnu. Proto spolu žijí z příspěvku na péči, bydlení a mobilitu, z přídavků na dítě, z dávek v hmotné nouzi a alimentů.

Natálka nyní prochází předčasnou pubertou a bohužel dost přibírá. Maminka se s ní snaží sportovat, společně vyzkoušely i spoustu her. Autistickou Natálku však nic z toho nebavilo. Nedávno se ale posadila na elektrotříkolku a byla nadšená. Při jízdě doslova výskala radostí. Maminka by jí proto elektrotříkolku, na které Natálka s nadšením i šlape, ráda pořídila, bohužel se ale jedná o výdaj, který si nemůže dovolit. Natálčin otec sice platí soudem stanovené výživné, nic navíc však nepřispěje. Pojďme proto Natálce pomoci my.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě