Eliáškovi na trénování pozornosti

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPad; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Jana  Zaoralová
Patron příběhu

Mgr. Jana Zaoralová

terapeutka

Komentář patrona

Eliáška s maminkou znám ze soukromých terapií, na které ke mně docházeli. Maminka je samoživitelka, o své dítě pečuje s neskutečnou láskou a trpělivostí. Eliášek je bohužel jeden z nejtěžších případů kombinovaného postižení. Jeho špatná jemná motorika a forma autismu mu nedovoluje většinu činností a rozvoje. Vzhledem k tomu, že je Eliášek zcela neverbální, komunikace s iPadem by jim velmi pomohla. Tato technologie je totiž jednou z mála věcí, která Eliáška opravdu zaujala.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,767 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Eliášek se pere s těžkým kombinovaným postižením

Eliášek je sedmiletý chlapeček, který bydlí se svojí maminkou v pronajatém bytě. Maminka má bohužel potíže s uplatněním na trhu práce – Eliášek je totiž postižený a ona nemá nikoho, kdo by jí synka pohlídal.

Eliášek trpí centrálním hypotonickým syndromem, což znamená, že má ochablé svalstvo a špatnou rovnováhu. Dále se potýká s mikrocefalií (vývojová porucha projevující se zakrněním, nebo předčasným ukončením růstu mozku a obvykle i celé hlavy), s těžkou mentální retardací a nízkofunkčním dětským autismem. Eliášek má problémy se sociálním začleňováním a neumí fungovat v kolektivu jiných dětí. Často mívá záchvaty vzteku. Nesoustředí se, je roztěkaný a vůbec ho nezajímají hračky.

Pak ale s maminkou vyzkoušel iPad se speciálními programy pro autistické děti. Vydržel u něj sedět nezvykle dlouho, skládal na něm například puzzle, které normálně skládat nechce. Maminka, která však měsíčně musí vyjít s velmi omezeným rozpočtem, mu iPad koupit nemůže. Obrátila se proto na Patrona dětí, kde věříme, že společně dokážeme pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě