Elišce na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Alena  Flašková
Patron příběhu

Alena Flašková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Elišky maminku znám už od školky. Absolvovaly jsme společně také základní a střední školu. Dokonce jsme spolu i pracovaly. Když se jí narodila Eliška, bylo její manželství s Eliščiným otcem v troskách. Nyní je na vše sama. Být samoživitelkou od dvou dětí není snadné. Jedná se o obrovskou finanční i psychickou zátěž. Elišky maminka je ale člověk plný optimismu a tíhu celé situace zvládá se záviděníhodnou energií. I když se snaží rodinu finančně zajistit, na některé věci jí bohužel nezbývají peníze. Proto vás nyní prosím o příspěvek na dioptrické brýle pro Elišku. Elišce se po prodělané neuroborelióze zhoršil zrak a dlouho být bez nových brýlí nemůže. Ve škole momentálně nedosahuje takových výsledků, jakých by mohla, protože například na rýsování vůbec nevidí. Pojďme proto společně Elišce pomoci k tomu, aby zase dobře viděla.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,648 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Elišky, která už nedohlédne na tabuli

Osmiletá Eliška má potíže s očima. Brýle nosí už tři roky, ale po prodělané neuroborelióze se její problémy zhoršily. Na tabuli vidí rozmazaně a při rýsování si také není moc jistá. Její staré brýle mají nevyhovujícímu počet dioptrií, takže jí z nich bolí oči. Proto je raději nenosí.

Maminka, která má kromě Elišky ještě starší dcerku Leonku, si nákup nových brýlí nemůže dovolit. O děti se stará sama, takže se má co otáčet. Sice jí vypomáhají prarodiče malé Elišky, ale protože jsou už v důchodovém věku, finančně jí podpořit nemohou. Maminka věří, že se díky Patronu dětí podaří potřebnou částku na brýle vybrat a že Eliška zase uvidí svět v jasných obrysech. A my tomu také věříme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě