Elišce na lyžařský výcvik se školou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský výcvik pořádaný školou

Obrázek daru
Gabriela  Štěrbová
Patron příběhu

Gabriela Štěrbová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou Elišky spolupracuji již druhý rok. Mají za sebou velmi těžké časy. Ze dne na den přišli o dům, a protože neměli kam jít, musela Eliška se svým sourozencem do sociálního zařízení Sluníčko. Maminka vyhledala pomoc sociální pracovnice, která jí pomohla zajistit dočasné ubytování na farní charitě, díky čemuž se k ní děti mohly vrátit. Nyní rodina bydlí na městské ubytovně, kde řádně platí nájemné. Maminka však nemůže najít práci, snaží se ale o občasné brigády. Vypomáhá například s hlídáním dětí a nyní nastoupí na veřejně prospěšné práce od úřadu práce. Eliška, která letos nastoupila do 7. třídy, má teď možnost vyjet se svými spolužáky na lyžařský výcvik. Ten stojí 4 000 korun, které maminka bohužel nemá. Proto prosí o pomoc prostřednictvím Patron dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Elišky, která bydlí s maminkou na ubytovně

Dvanáctiletá Eliška v září nastoupila do 7. třídy. Se spolužáky momentálně nejvíce řeší lyžařský výcvik, kam se všichni moc těší. Eliška má ale strach, že nikam nepojede. Její maminka, která se sama stará o dvě děti, na to totiž nemá peníze.

Eliščina rodina to neměla snadné. Maminka se rozvedla, pak přišli o dům a skončili na ulici. Děti proto putovaly do sociálního zařízení Sluníčko a maminka se snažila sehnat nějaké bydlení. To se jí s pomocí sociální pracovnice nakonec povedlo, takže se k ní děti mohly vrátit. Momentálně spolu bydlí v městské ubytovně. Maminka si přivydělává na brigádách, práci na plný úvazek se jí ale sehnat nedaří. Potýká se totiž se zdravotními následky úrazu z minulosti, a tak jsou její pracovní možnosti dost omezené.

Maminka ví, že si teď Eliška nepřeje nic jiného, než odjet na „lyžák“. A protože jí sama tento zážitek nemůže dopřát, prosí o finanční příspěvek Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě