společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Elišce na lyžařský výcvik se školou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský výcvik pořádaný školou

Obrázek daru
Gabriela  Štěrbová
Patron příběhu

Gabriela Štěrbová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou Elišky spolupracuji již druhý rok. Mají za sebou velmi těžké časy. Ze dne na den přišli o dům, a protože neměli kam jít, musela Eliška se svým sourozencem do sociálního zařízení Sluníčko. Maminka vyhledala pomoc sociální pracovnice, která jí pomohla zajistit dočasné ubytování na farní charitě, díky čemuž se k ní děti mohly vrátit. Nyní rodina bydlí na městské ubytovně, kde řádně platí nájemné. Maminka však nemůže najít práci, snaží se ale o občasné brigády. Vypomáhá například s hlídáním dětí a nyní nastoupí na veřejně prospěšné práce od úřadu práce. Eliška, která letos nastoupila do 7. třídy, má teď možnost vyjet se svými spolužáky na lyžařský výcvik. Ten stojí 4 000 korun, které maminka bohužel nemá. Proto prosí o pomoc prostřednictvím Patron dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Elišky, která bydlí s maminkou na ubytovně

Dvanáctiletá Eliška v září nastoupila do 7. třídy. Se spolužáky momentálně nejvíce řeší lyžařský výcvik, kam se všichni moc těší. Eliška má ale strach, že nikam nepojede. Její maminka, která se sama stará o dvě děti, na to totiž nemá peníze.

Eliščina rodina to neměla snadné. Maminka se rozvedla, pak přišli o dům a skončili na ulici. Děti proto putovaly do sociálního zařízení Sluníčko a maminka se snažila sehnat nějaké bydlení. To se jí s pomocí sociální pracovnice nakonec povedlo, takže se k ní děti mohly vrátit. Momentálně spolu bydlí v městské ubytovně. Maminka si přivydělává na brigádách, práci na plný úvazek se jí ale sehnat nedaří. Potýká se totiž se zdravotními následky úrazu z minulosti, a tak jsou její pracovní možnosti dost omezené.

Maminka ví, že si teď Eliška nepřeje nic jiného, než odjet na „lyžák“. A protože jí sama tento zážitek nemůže dopřát, prosí o finanční příspěvek Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě