Elišce na neurorehabilitaci

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitaci Kosmík; dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
Olga  Ďurišová
Patron příběhu

Olga Ďurišová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Elišku znám od jejího narození. Dlouhodobě se totiž přátelím s její babičkou a Eliščinu maminku si pamatuji ještě z doby, kdy byla malou holčičkou. Eliška se narodila po bezproblémovém těhotenství. Po, zdá se, neprofesionálně vedeném porodu, kdy byla přidušená, se však musí potýkat s vážnými následky v podobě dětské mozkové obrny, poruchy sluchu i zraku a epilepsie. V začátcích péče o ni se rodičům ze strany zdravotníků bohužel nedostávalo příliš velké podpory. Lékaři jim říkali, že z Elišky bude "ležák", a nabídli jim možnost dát Elišku do ústavu. To rodiče okamžitě odmítli a začali vynakládat obrovské úsilí, aby jejich dcerka vedla co možná nejlepší život. Spolupracují se střediskem rané péče, navštěvují odborníky, s Eliškou rehabilitují, a to jak doma, tak v rehabilitačních zařízeních. Třikrát navštívili lázně Klimkovice a rehabilitovali na klinice AXON. A výsledky se dostavují. Eliška se už dokáže posadit, v což nikdo snad ani nedoufal. Rodiče věří, že se brzy dostaví i další pokrok, k tomu je ale potřeba neurorehabilitace v AXONu opakovat několikrát ročně. Bohužel se jedná o výdaj, který si rodina nemůže dovolit. A pojišťovna jim nijak nepomůže. Proto jsme se společně obrátili na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 47,025 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své statečné dcerky

Eliška se měla narodit jako zdravá holčička, kvůli těžkému porodu, při kterém došlo ke krvácení do mozku, se však stal pravý opak. Dnes se tak pere s důsledky dětské mozkové obrny, která způsobila postižení všech jejích končetin. K tomu ji trápí porucha sluchu a zraku a epilepsie, na kterou už od narození užívá léky. Na osmiletou holčičku je toho opravdu hodně.

Kvůli dětské mozkové obrně se Eliška nedokáže sama najíst ani si vzít do ruky hračku. Chodit a mluvit zatím také nesvede. Už od narození s ní ale několikrát denně cvičím podle Vojtovy metody a Bobath konceptu, vozím ji také na hipoterapie (terapie s využitím pohybu koňského hřbetu), ergoterapie a speciální logopedii. Společně také jezdíme do lázní a vyzkoušeli jsme i neurorehabilitace na Neurorehabilitační klinice AXON. Z pokroků, jakých tam moje Eliška dosáhla, jsem byla nadšená. Ve svých osmi letech si totiž konečně začala sedat. Každé ráno mě tak vítá v sedě v postýlce, což mi až vhání slzy štěstí do očí.

Neurorehabilitace v AXONu napomáhají k posílení svalstva, pozitivně také působí na nervovou soustavu i psychiku. K tomu, by se Elišky stav dále zlepšoval, je ale potřeba je absolvovat minimálně 2x do roka. Protože se však jedná o nákladnou záležitost, na kterou pojišťovny nepřispívají, nemáme na jejich opakování dostatek peněz. A proto vás prosíme o příspěvek.

Vím, že si Eliška ze všeho nejvíc přeje běhat a skákat stejně jako její bráška. S vaší pomocí se jí toto přání může za čas splnit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě