Elišce na rovnátka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

fixní rovnátka

Obrázek daru
Mgr. Pavlína  Mazurková
Patron příběhu

Mgr. Pavlína Mazurková

speciální pedagožka - učitelka

Komentář patrona

Elišku znám ze školy, kde jsem už čtvrtým rokem její třídní učitelka. Kromě Elišky jsem učila i její dvě sestry a musím říct, že jsou všechny pečlivé a svědomité. Eliška je žákyní výběrové matematické třídy a v dubnu se zúčastní přijímacích zkoušek na gymnázium, kam si podala přihlášku k dalšímu studiu. Eliška velmi ráda a nezištně pomáhá svému okolí, mohu se na ni ve všem kdykoli spolehnout. Ráda sportuje, hraje volejbal, stará se o svého pejska. Baví ji také čtení a vše zajímavé ze světa vědy, techniky a přírody. Eliška žije ve společné domácnosti s maminkou a třemi sestrami. Starší sestra studuje na střední zdravotnické škole, dvě mladší jsou na základní škole. Maminka se jim snaží zajistit vše potřebné, fixní rovnátka, která teď Eliška potřebuje, jsou však pro ni příliš nákladná. Proto žádáme Patrona dětí o pomoc s jejich financováním.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh své cílevědomé dcerky Elišky

Moje druhorozená dcerka Eliška v listopadu oslavila 15. narozeniny. Je to tichá a klidná dívka, kterou mají spolužáci a kamarádi rádi pro její přátelskou povahu. Eliška má velké výtvarné nadání (a to obzvláště v detailní kresbě), hraje volejbal a ráda čte. S velkým nadšením se zajímá o vědu, techniku a vůbec o všechny zajímavosti technického rázu. Eliška je také hodně cílevědomá. Už v 6. třídě prohlásila, že bude studovat na Bezpečnostně právní akademii. Nakonec se ale v dubnu pokusí dostat na gymnázium. Své budoucí povolání prý ještě musí pořádně promyslet.

Eliška má další 3 sestry, jednu mladší a dvě starší. Holky bydlí jenom se mnou, takže máme doma pořádný babinec. Jsem ráda, že mám velkou rodinu, finančně je to ale dost náročné. S bývalým manželem se jim však snažíme dopřát vše potřebné a někdy i něco navíc. Holky jsou skromné, odmalička je totiž vedu k tomu, že vždycky nebudou mít všechno, co chtějí.

Eliška je teď ve věku, kdy hodně řeší svůj vzhled. Velmi ji trápí křivé zuby, kvůli kterým má nízké sebevědomí, a nechce se usmívat. Zubař jí už nějaký čas doporučuje rovnátka, jejich financování je však pro mě v tuto chvíli nereálné. A proto se obracím na vás. Pomůžete mi vrátit mojí dcerce úsměv na tvář?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě