Elišce na zmírnění atopického ekzému

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

krémy na atopický ekzém a speciální gel na praní

Obrázek daru
Bc. Lada  Vacková
Patron příběhu

Bc. Lada Vacková

sociální pracovnice OSPOD

Komentář patrona

S maminkou malé Elišky spolupracuji v rámci výkonu svého povolání sociální pracovnice. Maminka se potýká s finanční tísní, která je způsobena tím, že je na své dvě děti sama. Na starší dceru dostává výživné velmi nepravidelně, Eliščin otec nepřispívá nic. Pro maminku není snadné to finančně všechno zvládnout, proto se rozhodla požádat o pomoc s úhradou krémů a speciálních pracích prostředků na atopický ekzém. Elišku ekzém trápí už od narození a bez drahých mastiček a hygienických prostředků, které pojišťovny neproplácejí, se neobejde.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,879 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Elišky, která vyrůstá se svojí sestřičkou a maminkou samoživitelkou

Dvouletá Eliška je veselá holčička, kterou trápí atopický ekzém. Má ho po celém těle. Maminka proti němu bojuje s pomocí různých mastiček a krémů a Eliščino oblečení pere jen ve speciálních pracích prostředcích. I když se díky pravidelnému promazávání Eliščin stav lepší, pořád ji všechno hrozně svědí. Maminka tak musí hlídat, aby si Eliška nerozedřela kůži do krve.

Neustálé dokupování drahých krémů a prostředků na praní tvoří velkou položku ve finančních výdajích rodiny. Maminka, která se kromě Elišky stará ještě o osmiletou Adélku, tak často stojí před situací, kdy už jí na něco nezbývají peníze. Eliščin otec se v jejich životech nevyskytuje, výživné neposílá. Aktuálně sedí ve vězení, kde si odpykává trest za domácí násilí páchané na mamince.

Maminka si tak musí vystačit jen s rodičovským příspěvkem a s přídavky na děti. Když však poplatí náklady na bydlení v garsonce a potraviny, téměř nic jí nezůstane. Pokud zrovna dojdou speciální prací prostředky a krémy na Eliščin atopický ekzém, musí šetřit na jídle, aby je mohla pořídit. I tak jí ale na jídlo na celý měsíc zbyde zhruba tisícikoruna.

Naštěstí se ale dozvěděla o Patronovi dětí a rozhodla se zkusit požádat o pomoc s nákupem krémů na atopický ekzém a speciálních pracích prostředků, bez kterých by si Eliška snad seškrábala kůži z těla. Pojďme jí společně pomoct.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě