Emičce na neurorehabilitaci a logopedii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na neurorehabilitace a logopedii, dar zajišťuje Armandi Therapy Clinic s.r.o.

Obrázek daru
Petra  Samcova
Patron příběhu

Petra Samcova

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Emička je usměvavá holčička, která je vlivem nevyléčitelného syndromu a zrakových obtíží ve dvou letech plně závislá na svých rodičích. Neudrží hlavičku, je velmi hypotonická. Umí však vyjádřit radost, když se jí nějaká hračka líbí nebo když je spokojená. Miluje světelné, kontrastní či zvukové hračky. Aby Emičku tělíčko více poslouchalo, potřebuje intenzivní neurorehabilitaci, která je však finančně velmi nákladná. Aby jí ji rodiče mohli dopřát, žádají Patrona dětí o pomoc.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 13280 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcery Emičky, která trpí vzácnou genetickou vadou

Emička je naše dvouleté děťátko. Je usměvavá a krásná, je to naše radost, ale bohužel se narodila se vzácnou genetickou vadou, která se nazývá Pelizeus Merzbacher syndrom. Trpí centrální hypotonií, což znamená, že má ochablé svaly a další přidružené zdravotní komplikace. Bohužel se jedná o nevyléčitelnou vadu. Nevíme, jak na tom jednou bude pohybově i mentálně, ale děláme všechno pro to, aby na tom byla co nejlépe.

Emička jezdí po doktorech, dopřáváme jí různé rehabilitace, doma pravidelně cvičíme. Ve dvou letech bohužel stále neudrží hlavičku, ale už se umí přetočit na bříško, na záda a zase zpátky. Je to malá bojovnice, která se hodně snaží a věřím, že udělá ještě mnoho pokroků.

Letos nás ale čekají neurorehabilitace a nově i logopedie, které nás zcela finančně vyčerpají. Tyto cvičení bohužel nehradí pojišťovny, ale jsou pro naši Emičku naprostou nutností, musí za každou cenu zůstat v pohybu. Žádáme proto o finanční pomoc touto cestou. Za jakýkoliv příspěvek na Emičiny neurorehabilitace a logopedie budeme nesmírně vděčni. Pomozte nám naši holčičku rozhýbat a rozmluvit!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě