Emičce na speciálně upravenou tříkolku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lehotříkolku s elektromotorem; dar zajišťuje Stercl.cz

Obrázek daru
Šárka Bezačinská
Patron příběhu

Šárka Bezačinská

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S maminkou nemocné Emičky se kamarádím přibližně 15 let. Pravidelně se navštěvujeme a Emičku znám už od narození. S rodinou soucítím a chtěla bych jim touto cestou pomoci. Rodiče se snaží Emičce velice věnovat a projevovat lásku. Emička má také dvě mladší sestry, se kterými má moc krásný vztah. Emička je šikovná, bohužel je její motorika kvůli DMO opožděná. Po bytě a na zahradě se pohybuje po kolenou lezením, na větší vzdálenosti potřebuje vozíček, se kterým jí v terénu musí někdo pomáhat. Lehotříkolka by jí velice pomohla v jejím samostatném pohybu. Mohla by se dostat svou vlastní silou i na větší vzdálenosti. Věřím, že by byla lehotříkolka maximálně využívána a zvýšila Emičky možnosti při kontaktu s kamarády.

Společně jsme vybrali
celou částku 49,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Emička a její příběh očima maminky

Emička je šestiletá, velice šikovná a usměvavá holčička. Narodila se ale o 2,5 měsíce dříve za velice komplikovaných podmínek. Emička byla původně v bříšku se svým dvojčátkem. Bohužel se u mě objevil tzv. fetofetální syndrom (nevyvážený tok krve mezi dětmi, dochází k tomu, že určité množství krve jednoho dvojčete neustále přechází přes placentu k druhému dvojčeti – tento stav ohrožuje na zdraví i životě obě děti). Protože tento syndrom lékaři včas neodhalili, stalo se, že menší holčička neměla dostatek síly a boj o svůj život prohrála. Emička ale zabojovala a nevzdala se.

Během prvních minut jejího života u ní však došlo k srdeční zástavě a k selhání funkce ledvin. Bojovala ale každou minutu, každý den i měsíc, a pomalu se uzdravovala. Avšak stupeň nedonošenosti a nedostatek kyslíku po porodu zanechaly následky – naší holčičce byla diagnostikována dětská mozková obrna. Ta ovlivňuje Emičky fyzickou schránku, mentálně je naštěstí v pořádku.

Za viditelné fyzické pokroky, kterých Emička dosahuje, vděčíme pravidelným a častým rehabilitacím. I přes to se však stále trápí s motorikou, neumí správně lézt, posadit se, postavit se ani chodit. Pohybuje se na invalidním vozíčku, na kterém se samostatně zvládne přesunout pouze na kratší vzdálenosti. K tomu všemu ji trápí oboustranná padesátiprocentní ztráta sluchu, která vše dále komplikuje.

S problémy s pohybem by nám mohla pomoci lehotříkolka. Ta by byla obrovským přínosem jak pro Emičky pohybovou složku, kde by posilovala svaly dolních končetin, tak pro složku mentální. Jelikož je Emička velice vnímavá a šikovná, snaží se začleňovat do kolektivu svých vrstevníků. Mentálně je na stejné úrovni jako oni, ale nestačí jim fyzicky. Emička už měla možnost si lehotříkolku vyzkoušet a byla z ní nadšená. Bohužel se jedná o pomůcku, jejíž pořízení je nad naše finanční možnosti.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě