Emilce na nové školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Školní pomůcky (školní batoh, kružítko, sáček na obuv, penál a papíry)

Obrázek daru
Mgr. Karolína  Šilarová
Patron příběhu

Mgr. Karolína Šilarová

Vedoucí služeb pro rodiny s dětmi, oblastní charita Pardubice

Komentář patrona

S rodinou spolupracuji jako sociální pracovnice jeden rok v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Oblastní charity Pardubice. Rodině se snažím pomoci v těžké životní situaci a snažím se jí podpořit v jednotlivých krocích směřujících k celkové spokojenosti rodiny.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,365 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pomoc Emilce a její mamince, která je v invalidním důchodu a tak v tíživé finanční situaci.

Se svými dvěma dětmi, osmiletou Emilkou a o dva roky starším Alexem, žiji v pronajatém bytě 1+1 se základním vybavením. Jsem matka samoživitelka. Své děti vychovávám sama bez pomoci. Ocitla jsem se ve finanční tísni z důvodu špatného zdravotního stavu. V minulosti jsem onemocněla pneumokokovou meningitidou a upadla do kómatu. Děti byly na přechodnou dobu v dětském domově, protože se o ně neměl kdo starat. Pobírám 1. stupeň invalidního důchodu, takže mám peníze na uhrazení základních životních potřeb. Nezbývají mi finance na výlohy spojené se školou, zejména školní pomůcky. Moje děti vždy měly věci obnošené, i proto by byly moc rády za nové vybavení do školy.

Emilka by byla vděčná zejména za nový školní batoh, plně vybavený penál, kapsář, kružítko, sáček na boty a balík kopírovacích papírů určený na výtvarnou činnost. Emilka je velmi usměvavá holčička, i přesto, že bojuje s těžkou a zákeřnou nemocí. Trpí autoimunitní hepatitidou a musí brát velké množství léků. Nemoc se projevuje jako postupující zánět jater způsobený nesprávně fungujícím imunitním systémem. Ten vytváří protilátky proti buňkám vlastního těla, v tomto případě proti buňkám jater, a napadá je.

Vzhledem k tomu, že jde vždy o čas a nelze si dovolit, aby zánět nenávratně poškodil Emilky játra, nasazují jí doktoři kortikoidy a další potlačující látky. Ty léčí příznaky nemoci, nikoliv však její příčinu. Snahou doktorů, především imunologa, je tak objevit a pojmenovat cestu patologického procesu a navrhnout léčbu, která by měla chaotický imunitní systém uklidnit a pomoci znovu vybudovat. Škola Emilku baví, ráda tráví čas s kamarádkami, kreslí a hraje stolní hry. Nová výbava do školy by jí udělala velkou radost.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě