Emmičce na její první samostatné krůčky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační pobyt v centru Sarema Liberec

Obrázek daru
Kateřina  Hamouzová, DiS.
Patron příběhu

Kateřina Hamouzová, DiS.

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Emmičku znám asi rok a půl a po celou dobu působím jako její fyzioterapeutka. Emmička má moc ráda hudební hračky a různé skládačky, je učenlivá, i když trošku netrpělivá. Má velmi obětavou maminku, která se jí maximálně věnuje. Emmičku trápí sluchová a zraková vada, kterou doplňuje vývojová vada na pravé ruce. Má také problémy s hrubou a jemnou motorikou. Rodiče by jí nyní na doporučení lékařů rádi dopřáli intenzivní rehabilitační pobyt, díky kterému by posílila svalový korzet a zlepšila držení těla. V brzké době ji navíc čeká operace pravé ruky, po které bude potřeba rehabilitovat více než kdy dřív. Rehabilitační pobyt je však pro rodinu finančně příliš nákladný, proto prosí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,415 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Emmičky, která se pere s řadou zdravotních obtíží

Dvouletá Emmička je milé, veselé a zvídavé děvče, které rádo objevuje svět. Potýká se však s mnoha vývojovými vadami, které jí poznávání světa dost ztěžují.

Emmička je už od narození hypotonické dítě. Můžete si ji představit jako hadrovou panenku, která neovládá své tělo. Pravidelně s ní samozřejmě cvičíme a jezdíme do lázní, takže se to postupem času dost zlepšilo. Momentálně se soustředíme na svaly obličeje, které stále hodně zlobí. Denně jí proto masírujeme obličej i vnitřek úst a cvičíme podle instrukcí logopedky. Emmičku také trápí slabý trup, který jí působí potíže s rovnováhou. Velké pokroky ale vidíme na nohách, což je fantastické. Emmička sice sama nechodí, když se však chytí například nábytku, s naší dopomocí ho hezky obejde.

Hypotonie bohužel není jejím jediným zdravotním problémem. Emmička má rozštěp očí, v levém oku šedý zákal a je světloplachá. Trápí ji také jemná motorika, protože má na jedné ruce srostlé 2 prsty a špatně narostlé kosti v dlani. Na foniatrii nám navíc potvrdili, že Emmička špatně slyší. S podporou dárců Patrona dětí se nám ale podařilo získat sluchadla, se kterými se Emmičce otevřel zcela nový svět. A za to jsme moc rádi.

Nyní jsme se rozhodli zkusit své štěstí a opět požádat o pomoc. Lékaři totiž Emmičce doporučili intenzivní rehabilitační pobyt v centru Sarema v Liberci, který je zaměřen na zpevňování celého těla a učení se ovládání a uvědomování si vlastního těla. Výsledkem by mohly být Emmiččiny první samostatné krůčky. Protože je však pro nás financování tohoto pobytu příliš drahé, obracíme se na vás. Věříme, že se díky vaší podpoře naše holčička jednou doslova rozeběhne do světa.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě