Emmičce na naslouchadla

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

naslouchadla

Obrázek daru
Mgr. Jana  Jelínková
Patron příběhu

Mgr. Jana Jelínková

ergoterapeutka

Komentář patrona

Emmička je má pacientka. Na základě indikace jejího dětského lékaře ke mně dochází na individuální ergoterapii. Emmička je milá holčička, která se ve svém vývoji potýká s mnoha těžkostmi. V důsledku hypotonické poruchy má potíže s pohybem. V současné době je schopna lézt po čtyřech a s oporou se postavit, samostatná chůze jí ale zatím nejde. Na pravé ručce má srůst dvou prstů, který ji částečně omezuje v jemné motorice, ale díky cílené terapii se motorika horních končetin neustále zlepšuje. V sebeobsluze zatím nedosahuje úrovně svých vrstevníků, potřebuje pomoc při krmení, oblékání i hygieně. Zatím nepoužívá nočník a to zejména pro to, že se kvůli hypotonické poruše neudrží v sedu. Emmička také nevidí na jedno oko, na druhém má zachovaný zrak cca z 80 %. Některé vizuální podněty proto nemá ráda nebo potřebuje delší čas, než si na ně zvykne. Zatím bohužel nemluví, což pravděpodobně souvisí se zjištěnou těžkou ztrátou sluchu na obou uších. Nutně tak potřebuje naslouchadla. Emmička má velmi dobré rodinné zázemí, žije v úplné rodině, má sestřičku, která chodí do 1. třídy. Více než 40 000 korun na naslouchadla ale rodina momentálně nemá.

Společně jsme vybrali
celou částku 44,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Emmičky, která už od narození bojuje s řadou zdravotních problémů

Dvouletá Emmička je milé, veselé a zvídavé děvče, které rádo objevuje svět. Potýká se však s mnoha vývojovými vadami, které jí poznávání světa dost ztěžují.

Emmička je už od narození hypotonické dítě. Můžete si ji představit jako hadrovou panenku, která neovládá své tělo. Pravidelně s ní samozřejmě cvičíme a jezdíme do lázní, takže se to postupem času dost zlepšilo. Momentálně se soustředíme na svaly trupu a obličeje, které stále hodně zlobí. Kvůli svalové ochablosti ve tváři nemůže moje holčička kousat, kvůli slabému trupu má potíže s rovnováhou. Velké pokroky ale vidíme na nohách, což je fantastické. Emmička sice sama nechodí, ale když se chytí například nábytku, s naší dopomocí ho hezky obejde. Zanedlouho bychom pro ni měli mít speciální ortézky, které jí chůzi ještě o něco víc usnadní.

Hypotonie bohužel není jediným jejím zdravotním problémem. Emmička má rozštěp očí, v levém oku šedý zákal a je světloplachá. Trápí ji také jemná motorika, protože má na jedné ruce srostlé 2 prsty a špatně narostlé kosti v dlani. Na foniatrii nám navíc nedávno potvrdili, že Emmička špatně slyší. Byl to pro nás velký šok a stále se s tím sžíváme. Na druhou stranu už alespoň víme, proč na nás nereagovala. Emmička také nemluví, to jde ale dle lékařů ruku v ruce se špatným sluchem.

Rádi bychom Emmičce pořídili naslouchadla, která by ji přiblížila jejím vrstevníků i okolnímu světu. Emmička se totiž v kolektivu dětí bojí. Kombinace špatného zraku a sluchu způsobuje, že se ve velkém hluku bojí, cítí se tam ztracená a pláče. Vadí jí pískání, ječení i křičení. Přitom je to společenská holčička, která si ráda hraje (i zlobí) se svojí starší sestřičkou.

Emmička miluje pohádky, nejraději má prasátko Peppu, když si ale čteme, neslyší mě. Ráda také hraje na dětské pianko a bubínky, bohužel ale neslyší ani sebe. S naslouchadly se jí otevře úplně nový svět, který bude s chutí poznávat. Pořízení naslouchadel je však v tuto chvíli nad naše finanční možnosti. Emmičky léčba, lázně a pořizování zdravotních pomůcek nás měsíčně stojí spoustu peněz, takže na naslouchadla nám už finance nezbývají. Proto prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě