Emmičce na úhradu třídního fondu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek do třídního fondu

Obrázek daru
Jiřina  Šálková
Patron příběhu

Jiřina Šálková

terénní pracovnice a školitelka ve spolku Daveláček

Komentář patrona

Emmy maminku znám již několik let. Potíže s uživením svých dvou dcer zvládá velmi dobře a se vztyčenou hlavou. Prostředí, ve kterém děti vyrůstají, je láskyplné, s péčí o ně někdy vypomůže i babička. Aby maminka vydělala peníze pro chod domácnosti, pracuje jako dělník v továrně s kovy. Všechny vydělané peníze vkládá do svých dcer, sobě nedopřeje téměř nic. Teď jsme spolu začaly spolupracovat v rámci Daveláčku, a já jí tak mohu konečně pomoci díky Patronovi dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svojí Emmičky

Když měla moje Emmička 3 roky, odešel od nás její tatínek. Nebylo to pro mě jednoduché, ale řekla jsem si, že to prostě zvládnu. Dnes je z Emmičky desetiletá slečna, která je moc šikovná. Každé ráno chodí se svojí sestřičkou samy do školy přes frekventovanou cestu. Trošku mě to zneklidňuje, ale vím, že Emmička vždycky vezme ségru za ruku a opatrně přecházejí. Já je bohužel doprovázet nemůžu, protože musím pracovat už od šesté hodiny ranní, a takhle brzy ještě není otevřená ani školní družina. Emmička je prostě úžasná a já vím, že se na ni mohu spolehnout.

Se začátkem školního roku je potřeba zaplatit 1 500 korun do třídního fondu. Pro někoho je to malá částka, ale pro mě je to výdaj, který už přesahuje možnosti našeho rodinného rozpočtu. Proto žádám o příspěvek a pomoc prostřednictvím Patrona dětí. Není snadné žádat o pomoc cizí lidi, ale jsou situace, kdy musí jít hrdost člověka stranou. A to je právě můj případ. Děkuji všem, kteří pomáhají a také těm, kteří si přečetli náš příběh.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě