Emmička potřebuje zdravotní kočárek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní kočárek včetně příslušenství; dar zajišťuje LADOL

Obrázek daru
Bc. Nikola  Pilařová
Patron příběhu

Bc. Nikola Pilařová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Rodinu malé Emmičky navštěvuji jako poradkyně rané péče. Emmička je pětiletá holčička, která má velice ráda společnost. Dojíždí do nedalekého města do speciální mateřské školy, kde se jí moc líbí. Není ale soběstačná, potřebuje celodenní péči a trpí častými epileptickými záchvaty. Velice dobře však vnímá, co se kolem ní děje. Pro Emmičku je obtížné se dlouhodobě soustředit, je hypersenzitivní, má obtíže s příjmem potravy a se spánkem, potřebuje přímou dopomoc v sebeobsluze a stravování. Je u ní patrný snížený svalový tonus a zhoršená schopnost vnímání sebe sama. Rodiče se jí intenzivně věnují a nechávají se inspirovat všemi doporučeními, která dostanou. Financují nákladné rehabilitace i terapie, nakupují potřebné zdravotní pomůcky a mnoho dalšího. Protože jsou však výdaje na péči opravdu vysoké, potřebují nyní pomoc s pořízením zdravotního kočárku.

Společně jsme vybrali
celou částku 26,670 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh své dcerky, která trpí řadou zdravotních problémů

S partnerkou jsme rodiči dvou úžasných holčiček, pětileté Emmičky a roční Elly. A já bych vám teď rád pověděl příběh naší starší dcerky.

Emmička se narodila s oboustrannou luxací kyčlí, což znamená, že měla obě kyčle vykloubené. S postupem času se přidala i epilepsie. Během pěti let, co je s námi na světě, prodělala několik operací a podstoupila nespočet vyšetření, která měla odhalit, proč má naše dcerka tyto zdravotní potíže. Doposud však nevíme nic.

Emmička je nesoběstačná, neleze, nesedí, nechodí ani nemluví. Dokáže se ale přetočit na jeden i druhý bok a je hodně vnímavá. Dopoledne mívá Emmička lepší, v té době její tělíčko docela funguje, odpoledne už je to horší. Mezi 17 a 18 hodinou se ale promění v hadrovou panenku, my jí říkáme „gumídek“, a to ji nemůžeme ani nakrmit. Proč se to děje nikdo netuší.

S Emmičkou jezdíme pravidelně do lázní, bereme ji na hipoterapie (terapie s využitím pohybu koně), vozíme ji do speciální školky pro hendikepované děti a snažíme se, aby měla všechnu dostupnou a potřebnou péči. Mezitím si s ní hrajeme a „blbneme“, za což se nám odměňuje krásným a upřímným úsměvem a pohledem.

Emmička nyní potřebuje nový kočárek. Náš stávající je už starý a nevyhovuje Emmiččiným potřebám. Pořízení kočárku ale vychází na 26 670 korun, což si bohužel nemůžeme dovolit. Pravidelné rehabilitace a nákup rehabilitačních pomůcek nás totiž stojí spoustu peněz a na kočárek teď nezbývá. Proto vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě