Emmince na speciální rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace na půl roku

Obrázek daru
Mgr. Kateřina  Bidmonová
Patron příběhu

Mgr. Kateřina Bidmonová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Pracuji jako fyzioterapeutka a s Emminkou jsem se seznámila v jejích třech měsících, kdy s ní za mnou přišli její rodiče. Zpočátku jsem byla optimistická a věřila tomu, že se Emminky stav bude zlepšovat. S postupem času se však její stav nemění a mé ambice a naděje se zmenšují. Šance na posun a pokrok tady ale pořád jsou! Maminka spolupracuje s řadou odborníků, neustále hledá nové možnosti a postupy, které by Emmince mohly pomoci. Situaci ale komplikují epileptické záchvaty a další obtíže způsobené neschopností jakékoli posturální stability a pravděpodobná mentální porucha, která je umocněna senzorickými poruchami, a to především zraku. Rodina i já si teď nejvíce přejeme zajistit Emmince co nejlepší kvalitu života a zkusit nastimulovat všechny možnosti jejího vnímaní. A protože to stojí nemalé peníze, obracíme se na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 26,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své postižené dcerky

Emminka, která v únoru oslaví své 4. narozeniny, se narodila jako zdravá a krásná holčička. Byli jsme z ní s manželem naprosto unešení. Tři týdny poté, co jsme si ji odvezli domů, však přestala pít mléko a neustále spala. A když se nám ji jednou nepodařilo probudit, okamžitě jsme s ní odjeli na pohotovost. V místní nemocnici si ji nechali týden, co se ale mojí holčičce děje, nikdo nevěděl. Až po převozu do krajské fakultní nemocnice se ukázalo, že Emminka prodělala herpetickou meningoencefalitidu (zánětlivé onemocnění mozku). Tamější lékařský tým Emmince sice zachránil život, protože ale byla nemoc v pokročilém stádiu, způsobila mojí dcerce těžké postižení.

Emminka dnes, ve svých 3, 5 letech, neudrží hlavičku, nesedí, nemluví, nehraje si a nezajímá se o své okolí. Bohužel také téměř nevidí. Nedokáže sama jíst, proto ji krmíme prostřednictvím PEG sondy rovnou do bříška. Je to naše ležící holčička, která navíc kvůli silné epilepsii užívá antiepileptika. Ta však tlumí spoustu jejích už tak slabých reflexů. S jejím tatínkem se jí snažíme její boj se zdravotními komplikacemi co nejvíce usnadnit, je to ale těžké. Nikdy se však nepřestaneme snažit.

Emminka musí pravidelně rehabilitovat, kvůli rozsáhlému poškození mozku nám však neurolog nedoporučil Vojtovu metodu. Při cvičení podle „Vojtovky“ by se totiž mohly častěji objevovat epileptické záchvaty, a to rozhodně nechceme. Emminka tak potřebuje speciální rehabilitaci postavenou na neurofyziologickém základě s využitím prvků multisenzorové facilitace. Důležitá je také pasivní centrace především klíčových kloubů, dechová rehabilitace a vhodná vazivová masáž. Speciální rehabilitace také pomáhají k udržení správného prokrvení měkkých tkání.

Financování takových rehabilitací je však finančně dost nákladné. S manželem vychováváme ještě dvouletého chlapečka a výdaje za péči o dvě děti plus speciální potřeby naší Emminky kladou velké nároky na náš rozpočet. A protože si aktuálně bohužel další financování rehabilitací nemůžeme dovolit, prosíme o pomoc vás. Za jakýkoli příspěvek vám budeme moc vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě