Ergoterapie pomohou Martínkovi zvládat běžný život

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapie; službu zajišťuje Play Si

Obrázek daru
Lucie Frydryšková, DiS.
Patron příběhu

Lucie Frydryšková, DiS.

Pracovnice ve školství

Komentář patrona

Se Martínkem pracuji jako asistentka pedagoga od roku 2019. Martin má dětskou mozkovou obrnu, kterou doprovází narušené motorické dovednosti, slabá koordinace pohybu v hrubé a jemné motorice. Má také problém ve smyslovém zpracování podnětů z okolního světa i vlastního těla, což výrazně ovlivňuje jeho chování, zařazení do běžného života a jeho schopnost učit se nové dovednosti.

Dítě s takovými obtížemi potřebuje speciální ergoterapeutickou péči, aby se mohlo rozvíjet. Soběstačnost v běžných denních aktivitách je pro Martínka velký problém. Potřebuje neustále pomoc druhé osoby.

Marťa by proto potřeboval získat finanční pomoc na ergoterapeutickou péči spojenou s terapeutickým přístupem Senzorické integrace.

Společně jsme vybrali
celou částku 15,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Martínek s dětskou mozkovou obrnou potřebuje pomoc se sebeobsluhou, pomohou ergoterapie

O Martínka pečuje jeho pěstounská maminka:

Martina mám od ledna 2017 v pěstounské péči. Je to hodný a společenský klučina. Rád si čte, zpívá anebo poslouchá hudbu. Rád se vzdělává, sleduje edukativní pořady a má rád zámecké prohlídky.

Martínek se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Když mu bylo pět let, vzala jsem si ho do pěstounské péče. Od té doby dělá neustálé pokroky. Začal mluvit a pohybovat se s dopomocí za ruce. Zlepšuje se i po psychické stránce.

V roce 2019 Marťa podstoupil operaci obou dolních končetin a další operace ho ještě čekají. I přes neustálé zlepšování jeho stavu má ale stále problémy s hrubou i jemnou motorikou a potřebuje pomoc v oblasti sebeobsluhy. Velmi by mu prospěly ergoterapie.

U Martínka díky ergoterapiím dojde ke zlepšení jeho jemné motoriky. Zdokonalí se v používání příborů, v schopnosti zvládat osobní hygienu, v sebeobsluze, v řešení běžných životních situací.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě