Ergoterapie pro Anhelinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Ergoterapie (2 hodiny týdně po dobu 5 měsíců)

v Centru na dvorku

Obrázek daru
Mgr. Pavla Skalová
Patron příběhu

Mgr. Pavla Skalová

Poradkyně rané péče Diakonie ČCE

Komentář patrona

S rodinou dvojčátek Anhelinky a Verunky spolupracuji od května 2015. Anhelinka má od narození mnoho zdravotních potíží, ráda bych jí a její rodině dopřála cílenou terapii – ergoterapii, která Anhelince velmi pomáhá, ale je finančně dost náročná.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Anhelince s rozvojem jejích duševních i pohybových procesů

Anhelinka má od narození řadu zdravotních potíží, zároveň i velmi vážně opožděný psychomotorický vývoj. Nezvládá tak to, co její vrstevníci. V současné době si začíná stoupat u nábytku, jinak se pohybuje lezením po čtyřech. Zatím nemluví, ve všem je plně závislá na péči druhé osoby. Sama se nenají, musí nosit stále plenky. Přesto je to velmi pozitivně naladěná holčička, která má obrovský zájem o své okolí a největší motivací je pro ni její sestra Veronika.

Přestože je rodina úplná, jejich situace je velmi obtížná. Vzhledem k tomu, že se rodiče přistěhovali z Ukrajiny, schází jim v Česku přirozené zázemí rodiny a přátel. Tatínek navíc začal v minulém roce pracovat v Německu. Bohužel krok, který měl pomoci zajistit lepší životní úroveň rodiny, vedl ve výsledku k opaku. V důsledku právní úpravy totiž není možné, aby dítě, jehož rodič je zaměstnaný v SRN, mělo nárok na příspěvek na péči v ČR. Rodiče o něj mohou zažádat pouze v Německu. Maminka tak v loňském roce přišla o příspěvek na péči ve výši 9 000 Kč měsíčně a dosud se vzhledem ke složitosti procesu a neexistenci relevantního poradenství nepodařilo příspěvek v Německu získat.

Rodina žije v Plzni, maminka celodenně pečuje o holčičky, tatínek jezdí domů jen o víkendech. Verunka chodí do mateřské školy, takže dopoledne maminka zpravidla tráví tím, že s Anhelinkou rehabilituje. Kromě běžné fyzioterapie jezdí i jednou ročně do lázní. Jednou z velmi účinných forem terapie je pro Anhelinku ergoterapie v Centru na dvorku, na kterou docházejí dvakrát týdně.

Ergoterapie je cílená terapie zaměřující se na nácvik hrubé a jemné motoriky, podporu soběstačnosti a sebeobsluhy, grafomotorická cvičení a nácvik úchopů ruky. Klade velký důraz na psychomotorický vývoj dítěte, využívá při tom propracovaných metod jako Bobath konceptu, senzomotoriky a dalších. Ergoterapie bohužel není hrazená pojišťovnou, takže si ji rodina musí platit. Cena jedné hodiny je 500 Kč. Rodina by ráda požádala o úhradu ergoterapie pro Anhelinku na dobu 5 měsíců. Při dvou hodinách týdně se tak náklady vyšplhají na 20 000 Kč.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě