společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Ergoterapie pro Anhelinku

Přispívali jste na

ergoterapii (2 hodiny týdně po dobu 6 měsíců); dar zajišťuje Centrum Na Dvorku

Bc. Lucie  Královenská
Patron příběhu

Bc. Lucie Královenská

ergoterapeutka

Komentář patrona

Anhelinku jsem poznala na fyzioterapii v Centru na Dvorku, kam docházela ke kolegyni. Když jsem zjistila, jak na tom je, doporučila jsem mamince ergoterapii, která může Anhelince pomoci k větší soběstačnosti a zároveň podpoří její psychomotorický vývoj. Ergoterapie ji rovněž naučí správně vnímat a zpracovávat smyslové vjemy z vlastního těla a bezprostředního okolí. Terapie se zaměří na zlepšení práce s vlastním tělem, nácvik hrubé a jemné motoriky horních končetin a zvládnutí samostatnosti a sebeobsluhy (umět se obléci, najíst se a další běžné činnosti).

Společně jsme vybrali
celou částku 28,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Anhelince s rozvojem jejích duševních i pohybových schopností

Anhelinka je pětiletá holčička, která má už od narození řadu zdravotních problémů a opožděný psychomotorický vývoj. Nezvládá tak to, co její vrstevníci. Anhelinka sama nechodí, ale s pomocí pár krůčků udělá. Převážně se však pohybuje lezením po čtyřech. Zatím nemluví a ve všem je plně závislá na péči druhé osoby. Přesto je to velmi pozitivně naladěná holčička, která má obrovský zájem o své okolí. Největší motivací je pro ni její sestra Verunka.

Anhelince pomáhají pravidelné ergoterapie, které se zaměřují na nácvik hrubé a jemné motoriky, podporu soběstačnosti a sebeobsluhy, grafomotorická cvičení a nácvik úchopů ruky. Ergoterapie klade velký důraz na psychomotorický vývoj dítěte, využívá při tom propracovaných metod jako Bobath konceptu, senzomotoriky a dalších.

Ergoterapie bohužel není hrazená pojišťovnou, takže si ji rodina musí platit. Tatínek sice pracuje, ale maminka je doma a plně se stará o Anhelinku. Příjem rodiny tak není velký a na ergoterapie jim už nezbývají peníze.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Dvouletému Floriánkovi na hipoterapii
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Valince na terapii s koňmi
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Klaudince na hiporehabilitační pobyt
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh